Links Piet Leijen en chts Tiiuts Kerssens Op de ledenvergadering van 12 maart 1946 meldt de voorzitter dat er het vorige jaar geen concours door de vereniging is georganiseerd, "omdat het bestuur geen prij zen kon begaan". Ook de onderlinge wedstrijden hadden met moei lijkheden te kampen omdat sommige leden geen berijdbare fietsen hadden en ook geen vismateriaai. De voorzitter hoopt dat dit tot het verleden behoort, aangezien het vismateriaai weer loskomt. Het le dental is gegroeid naar 40 leden. Het inleggeld bij onderlinge wed strijden wordt gesteld op 25 cent. In 1943 werd een nieuw wedstrijd reglement voor onderlinge wedstrij den aangenomen. Baars 10 punten; aal, witvis, onder maatse baars, snoek en snoekbaars 5 punten; pos en ondermaatse vis; anders dan baars 3 punten. Er mag worden gevist met 1 hengel voor zien van 1 of 2 haken. Als aas mag men worm of krab gebruiken. Zelfs in 1943 wordt er gezamenlijk met Castricum en Limmen vis ge plant in de Limmerpolder. Er werd deze keer snoekbroed uitgezet. Het aantal leden van de vereniging groeit in de laatste oorlogsjaren omdat vis een grotere rol gaat spe len in de voedselvoorziening. Het is jammer dat er meer leden zijn dan poldervergunningen. Het 1216 jarig bestaan van de vereniging werd op 12 oktober 1947 gevierd. Er werd een jubileumconcours georganiseerd en een vis wedstrijd voorde schoolkinderen van de 2 hoogste klassen van beide lagere scholen. Er werd ook een feestavond gehouden. Hiervoor moest de contributie tijdelijk worden verhoogd. Op een ledenvergadering in 1947 stelt Jan Verduin de vraag: "Hoe laat vertrekken we zondag naar Purmerend?" De voorzitter ant woordt: "Het is het beste om in Purmerend naar de vroegmis te gaan. Daarna hebben we de hele dag nog voor de boeg." 39

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 39