Hengelsportvereniging "De Sander" Foto 1939. Op de foto herkennen we o.a.: M. Dekker, J. Kerssens, H. Leijen, H. Verduin, J. Verduin, P. Schoon, D. Kruier, J. Kerssens melkrijderA. Schoon (bakker), J. Verduin kasteleinH. Verduin, K. Mienes, A. Terluin en J. Bruinenberg. Het kind achter het kistje met opschrift "De Sander" is Piet Terluin (Boschweg). Helaas zijn niet alle namen te achterhalen foto mevr. Leijen) Hengelsportvereniging "De Sander" (Sander/zander: synoniem voor snoekbaars) is opgericht op 23 april 1935. Het initiatief hiervoor werd genomen door barbier Cor Schut, kastelein Jan Verduin en melkrijder Jan Kerssens. Samen met 14 leden werd "Vischclub De Sander" opgericht. De vereniging sloot zich aan bij de Algemene Hengelaars Bond. De reden voor het oprichten van een visclub was het verwerven van visrechten in de Limmerpolder. En daarbij het organiseren van onderlinge viswedstrijden en het deelnemen aan visconcoursen (open viswedstrijden) buiten Akersloot. Als voorzitter werd Cor Schut gekozen, als secretaris Jan Kerssens en als penningmeester Jan Verduin. Er werd besloten om de contributie maandelijks op te laten haler door een bode. In 1935 waren er 18 leden. Reeds in 1935 was er een gezamenlijke vergadering met de visclub; uit Limmen en Castricum over het pachten van de gehek Limmerpolder. Tot een resultaat kwam het in deze vergadering niet Dit werd door de voorzitter medegedeeld in een ledenvergadering in 1935. Het was gebruikelijk dat in de beginjaren meerdere kerei per jaar een ledenvergadering werd gehouden. Tevens deed de voor zitter verslag van een door hem bijgewoonde vergadering van d< Algemene Hengelaars Bond gehouden in Arnhem.

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 36