Men heeft mij toen gevraagd of ik leider wilde worden van dat elftal en ik wilde het wel eens proberen. Het is een schitterend jaar gewor den. Ik gaf ze allemaal een taak. Het liep direct goed en problemen zijn er bijna niet geweest." Op 3 maart 1999 beëindigt Arie zijn vrijwilligerswerk voor de Wes telijke Land en Tuinbouw Organisatie en draagt in het bijzijn van zijn vrouw de voorzittershamer over aan de nieuwe voorzitter. Hij heeft niets in de gaten maar langzaam stromen die avond zijn familie en burge meester Cornelisse binnen. "Opeens zag ik ze zitten en dacht: wat gaat er gebeuren?". Arie krijgt de koninklijke onderscheiding opgespeld door burgemeester Cornelisse Het wordt een speciale avond voor Arie. Hij wordt gehuldigd en ontvangt de Ko ninklijke onderscheiding Ridder in dt orde van Oranje Nassau voor al die jarer dat hij zich met veel plezier en enthou siasme heeft ingezet voor het vrijwilli gerswerk. Inmiddels heeft Arie zijn vrijwilligers werkzaamheden afgebouwd. Hij is alleer nog bestuurslid van de kaasfabriek dt CONO in De Beemster, zit nog in de ad viescommissie voor de kerk en op he zangkoor. Met de kerk heeft Arie van oudsher een band. Hij heeft jaren in he kerkbestuur zitting gehad. Deze activiteiten heeft hij beëindigd toer pastoor Hageman wegging. Arie is echter verbonden gebleven en is nu lid van de adviescom missie. Deze richt zich op het financiële aspect, o.a. het beheer vai de landerijen, onderhoud van de kerk en pastorie. Tevens adviseer deze commissie het kerkbestuur. De aanleg van het nieuwe kerkho heeft Arie als een zeer bijzonder project ervaren. Vroeger als kind ging hij iedere ochtend na het meehelpen op dt boerderij, soms hardlopend, nuchter naar de kerk waar de heiligt mis om kwart voor acht begon. Na afloop, onder leiding van meester Van der Holst, werd in de kla: het broodje opgegeten. Iedere ochtend, op alfabetische volgorde 14

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 14