Na een verlovingsperiode van één jaar trouwt Arie in 1972 met Alie. Zij is geboren en getogen in Uitgeest, dochter van Jan van Duin en Trien Kuiper. Alie komt uit een gezin van vijf meisjes. Haar groot vader woonde op Dorregeest en had de bijnaam Schele Piet van Duin. Hij liep vroeger met de bul langs de boeren en ventte voor een slager uit Alkmaar vlees uit. "Na ons huwelijk zijn we in het doip gaan wonen aan de Konings weg, nr. 30, naast de speeltuin. Dit is nu het scoutingterrein. Daar hebben we bijna vijf jaar gewoond. Elke ochtend om kwart over vijf ging ik op mijn fiets richting boer derij. Het gebeurde wel eens dat ik 'effe' later was en dan kwam vader me bij wijze van spreken tegemoet. Die was altijd stipt op tijd. Met de trekker en een melkkar vol melkbussen gingen we dan richting Hempolder." Uiteindelijk groeit het bedrijf uit tot ca. 67 ha land en is er ruimte om meer dan 100 koeien te melken. Hierdoor ontstaat er een werk druk bij vader Pé en Arie. Tijdens een gezellig familieavondje komt dit ter sprake en Arie zegt: 'Als het zo door moet gaan dan stop ik er mee. Ik kan het nooit aan Broer Ton is op dat moment drie dagen werkzaam bij een baas en drie dagen voor zichzelf en ook niet geheel tevreden. Die avond doet Arie onder het genot van een borreltje aan Ton het voorstel samen verder te gaan. Ton is in eerste instantie niet laaiend enthousiast en spreekt uit 'Ik benne me belazerd, zo vroeg je nest uit. Dat doe ik niet hoor'. Arie komt met de oplossing, hij zal het melken in de vroege ochtend voor zijn rekening nemen. En vanaf die periode wordt het een drie- mansbedrijf "Firma P. Veldt en zonen". Ton bouwt een huis aan de Sluisweg en trouwt op 29 juli 1976 met Tineke Winder. Arie bouwt een huis op het bedrijfsterrein en verhuist in decembei 1976 naar de Startingerweg nr. 45. Er worden ook twee stallen ge plaatst en op een later tijdstip wordt de ruimte tussen de stallen voor zien van een overkapping. Op 65 jarige leeftijd, in 1981stopt vader Pé en wordt hij uitgekocht. Vanaf dat moment wordt de boerderij een woonboerderij en behoort dan niet meer tot het agrarische gebied. Deze woonboerderij behoort nog tot de familie Veldt en wordt nu weer bewoond door twee gezinnen, zus Gon en broer Jan, partners en kinderen.

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 12