n de vroege ;ien melken je. Vader en er één uur in huis aan en elschap van it was oer- :ring krijgen i gaat hij op 'De Oude ik Alie van i had op dat Wim Veldt. as danste ik adienen van luis kwam, dat, na een het uit was jn hart een ging ik met ist waren en >er naar huis ïgen. Uitgeest. Ik etekenen: ik in later werd zijn dochter. :nleven. Hij govens, een Toen we die avond na de koffie nog even uit gingen, vroeg vader Van Duin: Vanavond nog thuis?'" In de zomer van 1970 is Arie twee maanden vrij door medewerking van een majoor. Dus kwam ik met zijn toestemming elke dag later op de kazerne en ging weer vroeg naar huis. Dit duurde tot januari 1971 en ik kreeg uiteindelijk, dankzij de adjudant, twee maanden diensttijdverkorting. Thuis waren de ontwikkelingen gewoon doorgegaan. Er was een nieuwe trekker en een opraapwagen gekocht. Alie was in die tussentijd kraamverzorgster geworden en in de week enden of soms op andere vrije dagen was ze bij ons te vinden. In het begin dacht ze wel eens: 'Boer worden, zal dat nou wel zo leuk zijn?', maar toen ze voor de eerste keer meeging naar het land om te mel ken en kennis te maken met koeien en schrikdraad, was ze verkocht en verknocht." ie met kleinzoon Bobby bij een één dag oud kalfje. "Ik kreeg één week oogstverlof, maar de majoor zei: 'als je jouw werk door je ordonnans kunt laten doen, mag je van mij wegblijven totdat je klaar bent met de oogst'. Dit lukte, maar de majoor wist niet dat we wel drie keer oogsten, dus ik liet niets van me horen. Totdat de majoor zeven weken later belde en vertelde dat ik inge deeld was voor een oefening op een vliegdekschip en de volgende dag om zes uur in de ochtend aanwe zig moest zijn in de kazerne om sa men met de majoor met de jeep naar Rotterdam te vertrekken. Inmiddels had ik verkering met Alie en samen met mijn broer Wim bracht ze mij naar Doorn. Het zou 14 dagen duren en daarna een maand vakantie. Dus die zomer was ik veel thuis. In septem ber 1970 werd ik overgeplaatst naar Willemsoord in Den Helder. Daar zat ik op kantoor bij een adjudant, die heel goed begreep dat ik het thuis veel drukker had dan bij hem op kantoor. Ik kocht een auto en ging elke dag naar huis en kon mijn werkdag indelen zoals ik wilde. Als het werk maar gereed kwam.

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 11