"Ook de jaarlijkse kermis was een groot dorpsfeest. In de vroege ochtenduren gingen we met z'n vieren of vijven de koeien melken en dan 's morgens rond half tien naar het eerste deuntje. Vader en moeder hielden er ook van. Na het eerste deuntje, om ongeveer één uur in de middag, gingen we weer op huis aan en had moeder een pan soep klaar. We zaten soms wel met een gezelschap van dertig personen bij elkaar. Dat was oer gezellig." Als een paar vrienden vaste verkering krijgen zoekt Arie het dichter bij huis en gaat hij op de zondagavond naar het café 'De Oude Schimmel' in Castricum. Arie Veldt en Alie van Duin. Foto 1972 "In De Oude Schimmel ontmoette ik Alie van Duin. Zij woonde in Uitgeest en had op dat moment verkering met mijn neef Wim Veldt. Omdat mijn neef geen danser was danste ik regelmatig een rondje met Alie. Op een keer, toen ik tijdens het nadienen van mijn diensttijd een weekend thuis kwam, merkte mijn moeder terloops op dat, na een verkeringsperiode van drie jaar, het uit was tussen Wim en Alie. Toen ik dat hoorde maakte mijn hart een sprongetje en op de eerste de beste vrije zondagavond ging ik met de auto naar 'de Oude Schimmel'. Die avond merkte ik al snel dat er meer kapers op de kust waren en toen Alie aanstalten maakte om met het openbaar vervoer naar huis te gaan stonden deze in de rij om haar naar huis te brengen. Uiteindelijk stapte ze bij mij in en bracht ik haar naar Uitgeest. Ik was helemaal van de kaart en dat kon maar een ding betekenen: ik was 'hopeloos verliefd'. Het weekend daarop gingen we samen uit en enige weken later werd ik voorgesteld aan haar ouders. De vader van Alie was erg tevreden met de keuze van zijn dochter. Hij kende mijn vader goed en hield ook van het boerenleven. Hij was, voordat hij ging werken bij de staalfabriek Hoogovens, een aantal jaren boerenknecht geweest. 10

De Groene Valck - Akersloot | 2005 | | pagina 10