V.l.n.r.: De dochters Barbera, Mieke, Daniëlle Hij kwam uit zijn tuin en hield me te gen. '-Jongen', zei die 'weetje wel wat je aan het doen bent? Die ket is veel te oud om zo te la ten draven, dat is le vensgevaarlijk. Die kan zo wel dood neervallen en dan donder jij eroverheen en breek je je nek'. Dat had ik me niet gerea liseerd, ik wou nou eenmaal hard rijden". Nadat het paard een -natuurlijke- dood stierf kwam er een auto. Dat wil zeggen, eerst nog heel even een bakfiets waarmee vader Johan Putter door het dorp moest. In die tijd bakte Putter ook brood voor Jaap Verduijn, beter bekend als Jaap van Aal. Die bakte zelf niet meer, maar betrok zijn brood eerst van Arie Schoon en later van Putter. "Dan moest ik met de bakfiets het brood naar Jaap van Aal brengen. Ik kwam met een plaat kadetten aan en dan zei mevrouw Verduijn: '-Kom maar Adrie'. Dan kwam ik naar de kamer waar ze twee bedsteden hadden. Dan gingen de dekens open, de kadetten gingen erin en de dekens gingen weer dicht. Dan bleven de kadetten lekker zacht. Toen ik dat aan mijn va der vertelde zei die 'Denk erom datje dat tegen geen mens zegt hoor! Als de mensen dat weten dan is het foute boel'. Dochter Daniëlle in de "kartonnen box" "Toen ik een jaar of achttien was kregen we dan een autootje. Mijn vader had nog geen rijbewijs maar hij ventte wel. Want de politie kneep een oogje toe". Ik vroeg aan mijn vader: '-laat mij de auto nou eens in de dors zetten'. Vader zei dat hij het goed vond, maar toen het moment daar was zei hij '-een andere keer maar, nu maar niet." "Ik was toch kwaad. Ik nam een oud fietssleuteltje dat ik bijvijlde net zolang tot hij in het autoslot paste. Hij paste erin, maar toen ik de sleutel omdraaide brak hij af. Ik vluchtte naar mijn vriend Aad Buur. Vanuit hun huis kon ik ons erf overzien. M'n vader kreeg de autosleutel er natuurlijk niet meer in. Toen haalde hij monteur Arie Vader erbij en die haalde het

De Groene Valck - Akersloot | 2004 | | pagina 9