Vader Johan Putter, And en Lia voor de winkel Foto Han Kaandorp-Dekker En dat moest je door schade en schande leren. '-Er zitten nog twaalf broden in de oven en die moet jij eruit halen', zei vader Putter tegen de achtjarige Aad. Met een beetje mot en peterolie kon dan een lichtje gemaakt worden zodat hij de broden kon zien in de donkere oven. Alleen gebruikte Aad wat teveel peterolie zodat de oven vol rook kwam te staan. Huilend en in paniek haalde hij tante Gerie erbij. Met de knijpkat van tante bij de hand kwam de oven toch nog leeg. In 1952 ging Aad naar de Ambachtsschool in Alkmaar om de bakkers opleiding te volgen. Maar dat duurde niet lang want een halfjaar Venten met de Volkswagenbus Foto Han Kaandorp-Dekker ligusterhaag bij Jan Buur en ik weet nog pre cies hoe ik met mijn handen het prikkeldraad daarin vasthield. De wagen, met gewapende Duitse soldaten erachter, nam hem mee. Ze brachten mijn vader naar loco-burgemees- ter De Bie. '-We nemen de bakker mee, zei den de Duitsers tegen De Bie. '-Dat kun je wel doen, zei die, 'maar dan is er morgen geen brood voorjullie'. Toen hebben ze hem weer vrijgelaten; Je zult er nog van lus ten...'. Mijn vader ging terug naar de bak kerij en hij ging zo weer aan het werk". Aad Putter komt uit een familie van bakkers. Zijn overgrootvader begon als eerste Putter in de bakkerij aan de Boschweg. Na een brand in 1908 liet zijn grootvader de bakkerij herbouwen. Groot moeder Putter kreeg veertien kinderen waarvan er negen bleven le ven. "Het was geen vetpot, maar dat was het voor niemand toen". Aad werd geboren op Klein Dorregeest. Het gezin van vader Johan Putter verhuisde in 1953 naar de Boschweg, toen deze de bakkerij overnam van zijn vader. De vroege jeugd herinneringen van Aad spelen zich dus af tussen het huis op Dorregeest en de bakkerij op de Boschweg waar hij al vroeg mee hielp.

De Groene Valck - Akersloot | 2004 | | pagina 7