r*5 m dat hij met den een pot amelbladen ek naar wat crijgt hij de 1 "De Mag- t in het zie- laald. Moe- 1 tot Gerard afgeschaft winkel al- dan moch- klaar te zet- loden staan De klanten ;oed uitzoe- !ees worden ider Gerard 'en. Bij aan- waarde van een goede Gezicht op de Kerklaan klantenbinder. De magneetjes worden een begrip in Akersloot. De actie wordt later uitgebreid met een spaarfonds. Op maandagochtend gaat Gerard Jr. langs de huizen om de spaarpunten te verkopen. De spaarpunten met een waarde van een kwartje, twee kwartjes oplopend tot vijf gulden, lopen goed. Gerard Sr. had het goed gezien. De klan ten sparen zo voor grote aankopen zoals gordijnen of bedden. Het voordeel voor "De Magneet" is dat het zo handelsgeld krijgt en de voorraad flink kan uitbreiden. Er is dan ook een autootje nodig om de spullen te vervoeren. Een grijze Peugeot 203 stationwagen wordt aangeschaft. We hebben er jaren in gereden. Zo wordt het langza merhand steeds drukker in de winkel, vooral in het voorjaar tijdens de grote schoonmaak. Met de verkoop van speelgoed en religieuze artikelen wordt gestopt, zo komt er meer ruimte in de winkel. Rond 1959 wordt de winkel verbouwd. De voorgevel krijgt een moder nere uitstraling en er komt een garage met magazijn. Wat ik mij nog herinner is de uitverkoop vooraf, die is een doorslaand succes. Het is werkelijk dringen in de winkel voor de honderden klanten die op koopjesjacht zijn. Moeder Gré Veel respect heb ik voor mijn moeder. Ze was dag en nacht aan het werk. Niet alleen voor het gezin maar ook in de zaak. Vele gordij nen en vitrages zijn door haar handen gegaan. Een speciale actie is het gratis naaien van de jurkjes voor de eerste communicantjes. Dit als service aan de klanten, uiteraard moest de stof in "De Magneet" worden gekocht. Wat ze allemaal wel niet heeft gedaan. Zo is ze ook 57

De Groene Valck - Akersloot | 2004 | | pagina 57