Q Na de oorlog Na de oorlog is veel nog op de bon. Gerard Jr. weet nog dat hij met zijn broers en zusjes rond de grote tafel zit. In het midden een pot stijfsel en de kinderen mogen de textielbonnen op de verzamelbladen plakken. Voor de inkoop gaat vader Gerard weer op zoek naar wat spullen, tot zelfs in Amsterdam. Met de trein en fiets krijgt hij de spullen thuis. Zo komt er langzaam weer wat handel in "De Mag neet". In 1947 wordt Gerard Sr. ernstig ziek en belandt in het zie kenhuis. Een operatie is nodig, er wordt een nier weggehaald. Moe der Gré en de oudste kinderen houden de boel draaiend tot Gerard Sr. weer op de been is. Rond die tijd worden de bonnen afgeschaft en is van alles weer te krijgen. Met sinterklaastijd is de winkel al weer te klein. Ik weet nog dat als het sinterklaastijd was, dan moch ten we Pa helpen de sinterklaastafel in de woonkamer klaar te zet ten. De blokkendozen, poppen, spelletjes en kleurpotloden staan hierop geëtaleerd. Veel Akersloters weten dit nog wel. De klanten komen dan 's avonds langs een bakkie drinken en speelgoed uitzoe ken. Met het gezin Van Vliet gaat het goed. Hans en Cees worden geboren en met 10 kinderen is het gezin compleet. Vader Gerarc gaat. om de verkoop te stimuleren, magneetzegels uitgeven. Bij aan koop van 50 cents ontvangt de klant een magneetje ter waarde van een halve cent. De zegelactie is een groot succes en een goede De oude winkel met woonhuis MAGNEET MAGNEET "Magneetjes 56

De Groene Valck - Akersloot | 2004 | | pagina 56