agneet" en mooi uit- eeuwenoud plaats waar ve woningen n. Weer een Gerard van 1 onbekende als 18-jarige rhzelf begon, mufacturen- ui hun zaak. De winkel is n. Een mooi :en. Sr rd van Vliet boren aan de er (Z-H). Hij :ngezin met 5 ;r. De broers rden allemaal ader wil wat plaatselijke delaar heeft om bestellin it was wel wat i zo kreeg hij Naar ik weet. een paar jaai ïanufacturen- in zo belandt jarige leeftijc lanufacturen- estigd aan de wam m'n va- g. Moe Veldt >ij zich. Maar Vader, moeder en Gon Veldt voor de oorspronkelijke winkelpui "De Magneet" De winkel krijgt als naam "De Magneet". De openingstijden zijn van bedtijd tot bedtijd. Moeder Gré in de winkel en vader gaat. op de van Jan Verduin overgenomen transportfiets, de klanten langs. Het assortiment is omvangrijk en een mooie afspiegeling van die tijd, zie de advertenties. Voor het vullen van matrassen of schud bedden is er een goed gevuld verenhok. Daarnaast was er ook een assortiment speelgoed en religieuze artikelen zoals: beelden, rozen kransen, kaarsen en boekwerken. Als voor een verloving of trouwe rij een kostbaar Mariabeeld met gouden kroon werd verkocht, dan was mijn vader in een opperbeste stemming. Al snel dienen de eer ste kinderen zich aan. Gerda wordt in 1930 geboren, Wim in 1931, Gon in 1933, Gerard in 1935 en Piet in 1936. De crisisjaren De jaren 30 waren slechte jaren voor de middenstand. Door de cri sis word de inkoop steeds schaarser en de voorraad steeds minder waard. Mijn vader vertelde me dat een knot zwarte sajet van 80 cent inkoop op een gegeven moment nog maar een kwartje waard was. Toch durfde hij te investeren. Hij is de transportfiets zat en koopt een autootje, zodat hij zijn handel flink kan uitbreiden. Maar er ko men praatjes in het dorp, zo van waar doet die van Vliet het van. Op aandringen van de familie word het autootje snel weer weggedaan. Op de zaterdag werkt Gerard Sr. bij Bruggeman in Alkmaar. Niet vanuit zijn oog hoeken zag hij dochter Gré en Gerard belooft het 's avonds te brengen. Dan ziet hij Gré Veldt weer en zo is het tussen hen be- j»J.!£gPr y/rpBFl gonnen. Na 2 jaar verkering krijgen ze trouw plannen. Jan Verduin wil de zaak aan hen overdoen. Er wordt op 29 januari 1930 voor de kerk getrouwd en ze betrekken de winkel met woning. Ze hebben nog wat tweedehands spulletjes gekocht, zoals een petroleumstelletje, een tafel en een paar stoelen. En zo zijn ze begonnen. 51

De Groene Valck - Akersloot | 2004 | | pagina 51