Manufacturenhandel en modemagazijn "De Magneet" Al lopend over de Kerklaan in Akersloot heb je een mooi uit zicht over de Klaashoorn en Kijfpolder, een eeuwenoud polderlandschap aan de rand van het dorp. Op de plaats waar vroeger de "winkel van Van Vliet" was zijn 3 nieuwe woningen gebouwd. Zomaar is er weer een winkel verdwenen. Weer een stukje geschiedenis afgesloten. Daarom ga ik met Gerard van Vliet en zijn vrouw Door om de tafel zitten. Geen onbekende Akersloters. En ik laat ze vertellen hoe zijn vader als 18-jarige jongen in Akersloot belandde en al vrij snel voor zichzelf begon. Vroeger heette dit met een mooi woord "in de manufacturen handel". Trots vertellen ze over de groei en bloei van hun zaak. De gouden jaren zeventig en ook de jaren daarna. De winkel is er niet meer, maar de herinneringen zijn gebleven. Een mooi moment om terug te kijken en het op papier te zetten. Trouwfoto van Gerard van Vliet en Gré Veldt Gerard van Vliet Sr Mijn vader Gerard van Vliet (Sr.) is in 1909 geboren aan de rand van Oudewater (Z-H). Hij komt uit een boerengezin met 5 zonen en 1 dochter. De broers van mijn vader worden allemaal boer, maar mijn vader wil wat anders. De plaatselijke manufacturenhandelaar heeft een hulpje nodig om bestellin gen te bezorgen. Dit was wel wat voor mijn vader en zo kreeg hij wel zin in het vak. Naar ik weet. heeft ie later nog een paar jaai in Soest bij een manufacturen winkel gewerkt. En zo belandt hij in 1927 op 18-jarige leeftijc in Akersloot. Hij komt in dienst en in de kost bij manufacturen handel Jan Verduin, bijgenaamd de poepenzak. gevestigd aan dc Kerklaan. Hij gaat op de transportfiets te venten. Zo kwam m'n va der ook op de boerderij van Willem Veldt op Starting. Moe Veldt had iets nodig, maar Gerard Sr. had het artikel niet bij zich. Maar 50

De Groene Valck - Akersloot | 2004 | | pagina 50