egaan, naar jongens, zo'n oud herenhuis van vroeger. Zo'n twintig jongens slie pen en aten daar en daar was ik ook bij. Pater Maas was daar "t ir. Daar zijn hoofd. veel voor. gratie werd amilie weg. /ege astma, mijn astma alië gegaan kwam je in i zat je bin- >00 kilome- n hier naar te werk. In zou de hele iggen. Dat >men. Met n dat ze een 1. ik naar Au- erdant door aal langs vas niet zo. dere etens- jiden weer. ld. Dat was >g voer het /erk wat er tjes. vas binnen ïurde me te de keuken iet de trein tehuis voor Na een jaar kwam Gon. Op 20 maart 1954 zijn we daar in de kerk getrouwd. Omdat het vastentijd was werd ons huwelijk na een ge wone ochtendmis ingezegend. De kerk is daar ook de wet, dus we hoefden niet naar het stadhuis. De elektricien waar ik bij werkte had een grote schuur achter zijn huis. Dat was in Reservoir, een suburb (voorstad) van Melbourne. Gon en ik mochten tijdelijk in die schuur wonen. Het was eigenlijk een magazijn. We hadden daar een tafel, een kooktoestel en een oventje en een bedbank die overdag ingeklapt werd als zitbank. We hebben daar zes maanden gewoond. Laury Bourke werkte aan de machines in een fabriek waar ik met elektra bezig was. Hij zag ons in die schuur wonen en vond dat het nergens op leek. Hij ging aan z'n vrouw Marjorie vragen of we bij hem in konden wonen en dat vond ze goed. Het waren buitenge woon aardige mensen. Ze hadden zelf twee kinderen. Gon heeft daar een leuke tijd gehad. Ik kon de eerste dag al werk krijgen. De bazen stonden te wachten bij de boot om vak lui te krijgen. Maar ik heb 't eerst even afgewacht. Na een tijdje dacht ik: Hier in dit huis moet ik niet wezen, dat wordt niks. Wat die jon gens deden was op de motor fiets heen en weer crossen en ik was daar niet voor geko- i men. Je was daar ook niks verplicht, je hoefde alleen board (kostgeld) te betalen. Ik ging naar de pastoor toe en zei dat ik wel wat anders wilde. Er was plaats bij een oude vrouw die daar met haar nog Ik kreeg er een slaapkamer. ISk ^11 De trouwdag oudere zuster woonde. 9

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 9