Jaap Zweeris Bij een dergelijke moderne en goed geoutilleerde vuilniswagen be horen vanzelfsprekend aan de eisen des tijds ingerichte en van goede deksels voorziene vuilnisemmers. Wij hebben hiertoe bereids enige honderden nieuwe aluminium emmers met elk een inhoud van 33 liter, besteld. Deze emmers worden in de laatste week van januari 1960 gratis aan alle gezinnen ter beschikking gesteld in de aantallen die U op bijgaande strook duidelijk dient te vermelden. Na deze uiteenzetting zal het U duidelijk zijn, dat deze nieuwe en hygiënische methode voor het ophalen van huisvuil een belangrijke jaarlijkse uitgave voor de gemeente Akersloot met zich medebrengt. De kosten hiervoor zijn voor het jaar 1960 geraamd op 7.500, Vanzelfsprekend moeten wij ter dekking van dezer kosten van onze ingezetenen een geringe bijdrage of wel een retributie verlangen. Wij zullen aan de Raad dezer gemeente voorstellen de kosten voor het ophalen van het huisvuil zeer bescheiden te houden en zodoende het voor U allen attractief te maken meerdere emmers in plaats van één emmer, welke spoedig vol zal zijn, te gebruiken. Ons voorstel aan de Raad dezer gemeente zal als volgt luiden: de emmers worden gratis van gemeentewege beschikbaar gesteld. De kosten van het ophalen van het huisvuil zullen als volgt bedragen: voor de eerste emmer 6,per jaar voor alle volgende emmers 3,per jaar per emmer. Teneinde de hoeveelheid te bestellen en te distribueren emmers te kunnen overzien nodigen wij U allen uit zo spoedig mogelijk, uiter lijk op 20 december 1959 vorenstaande strook volledig ingevuld en getekend in bijgaande enveloppe aan ons in te zenden. Nadere bekendmakingen ten aanzien van de vuilnisophaaldienst kunt U nog in 't Akertje van januari 1960 lezen. Voor Uw reeds zo vaak beproefde medewerking danken wij U allen bijvoorbaat. Burgemeester en Wethouders van Akersloot, De Sonnaville, burgemeester. J.H. Swart, wethouder" 80

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 80