was vernield door de aanleg van de dam. Was daar ooit tegen gepro testeerd? Wethouder Swart stelde: het is altijd al zo geweest en het meertje was vroeger veel kleiner. We zijn nog lang niet aan die grens toe. Om de gemoederen niet onnodig te verhitten, liet ik maar na te zeg gen dat dit altijd al zonder toestemming was gedaan. De eonclusie van dit gesprek was: het blijkt dat we niet tot een vergelijk komen en we deze bijeenkomst nu beter kunnen beëindigen. Op dinsdag 26 augustus vergaderde de gemeenteraad. Bij de inge komen stukken wordt ook de protestbrief behandeld. De brief werd voor kennisgeving aangenomen. In de kranten wordt dit breed uit gemeten, zie onderstaande artikelen. "Bij de ingekomen stukken be vond zich ook een pe titie van een dertigtal Akersloters, die er voor wil den wakendat het Akersloot se kerkmeertje zou worden gedempt. B W deelden de raad mede, dat er minstens 500 jaar voor nodig was om het plasje te dempen met het Akerslootse vuilnis, terwijl er al immer vuilnis werd gedeponeerd zonder klachten. De voorzitter van de raad vond het jammer dat de petitie even eens naar het Limmerpolderbestuur was gestuurd, zonder eerst de uitslag van de raad hierover te ho ren. De raad was van mening dat het plasje niet zozeer een historische betekenis heeft en nam de petitie zonder meer ter kennisgeving aan. Op 13 oktober kwam er antwoord op het verzoek schrift, dat op 18 augustus aan het bestuur van de Limmerpolder was gezonden. Waren de monde linge toezeggingen positief, de inhoud van de brief was, zoals u kunt lezen, het tegenovergestelde. "Naar aanleiding van Uw schrijven hetwelk ondertekend was door nog 21 personen delen wij U mede, dat het college van Hoofdingelanden na overleg gepleegd te hebben met de huurder van het Kerkmeertje in zijn vergadering van 30 september j.l. heeft besloten aan het gemeentebestuur van Akersloot vergunning te ver- AKERSLOOT Onder voorzitterschap van burgemeester J. H. M. de Sonnaville werd dinsdagavond een openbare raads vergadering gehouden. Nadat de raad in comité was gegaan ging men over tot de behandeling van de ingekomen stuk ken. Onder deze stukken was o.m. een schrijven betreffende de demping var de Kerkmecr uitgaande van enkele in woners die de oude toestand van het dorp niet willen prijsgeven uit piëteit voor het dorpsschoon. Tengevolge van de opruiming van de oude vuilnisbelt is er thans geen andere vuilnisstortplaats dan de Kcrkmeer waartoe de raad in zijn vorige vergadering besloot. Burge meester en wethouders waren echter zeer gegriefd over hef feit dat niet eer der contact met deze inwoners was op genomen en achter hun rug om een brief was gezonden aan het bestuur van de l.immerpolder. Nadat de voorzitter de brief aan de raad had voorgelezen be sloot men deze voor kennisgeving aan te nemen. Met het storten van het vuil in de Kcrkmeer heeft men voorlopig de bedoeling gehad om de afgekalfde gron den weer aan te vullen. De voorzitter deelde mede, dat de nieuwe mogelijk heid en gelegenheid om vuil te lozen j wordt toegejuicht omdat nu een einde is gemaakt aan de jarenlange ergernis die werd gegeven aan de Rommcldijk. 76

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 76