Die zelfde dag kwam pastoor Van den Berg mij opzoeken. De bur gemeester had gereageerd op het schrijven, hij was zeer verontwaar digd over deze actie, zoals hij dat noemde. Nog wel tijdens zijn vakantie. De pastoor werd hierop aangesproken, niet ik. Deze ver dedigde zich door te zeggen dat Zweeris met de lijst gelopen had. Hij verklaarde wel, ik ben ook tegen de demping. En heb ook gete kend! Dan moet Zweeris bij mij komen om hierover te praten was het antwoord. Tijdens het gesprek met de burgemeester over de te ma ken afspraak, moest hij zijn gram kwijt. De volgende middag om halfvier werd ik verwacht op het gemeentehuis. De pastoor stelde ik op de hoogte en nam met hem de te volgen strategie door. Op het gemeentehuis waren aanwezig: de burgemeester, wethouder J. Swart van de K.V.P. en wethouder G. Otte van de P.v.d.A. De begroeting was, zoals te verwachten, nogal koel. Er werd mij een stoel aangeboden en de burgemeester stak van wal. "Zweeris wij hebben u hier laten komen omdat deze gang van zaken niet ge bruikelijk is en het de heren B en W dan ook zeer gegriefd heeft om een actie te voeren achter onze rug om. Had eerst bij ons gekomen met uw voorstel, dan had u een open gehoor gevonden. Maar nu zeer zeker niet. Wij zullen ons met alle klem verzetten tegen een verbod om vuilnis te storten in het Kerkmeer. Dit, zo vervolgde hij, is de beste oplossing. Er zijn veel klachten over het storten van vuil voor de ingang van de stortplaats. We zullen zo nodig in contact treden met het polderbestuur, om toch deze gang van zaken door te laten gaan". Het verzoekschrift mocht ik overhandigen en het werd na enig be raad voorgelezen. Het gaf volgens de burgemeester geen enkele positieve aanwijzing. "Alles is negatief, kom maar met verbetering, dit bevat er niet een". Als antwoord hierop zei ik dat het niet de bedoeling was de ge meente te benadelen, maar behoud van het natuurschoon. En dat de oplossing van dit vraagstuk voorbehouden was aan het college. Het Kerkmeer is geen natuurschoon, wel het Alkmaardermeer was het antwoord. Om het vuil af te voeren, zoals Alkmaar deed, namelijk per Aak naar een vuilverbranding viel niet te praten: veel te duur. Het laten leegrijden van de stortplaats zou wel 500,gaan kosten. Wet houder Otte droeg ook zijn steentje bij. Hij vertelde, dat als je alles bij het oude liet. je hopeloos achter liep en dat het meertje toch al 75

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 75