kingen betreffende het Raadsbesluit der Gemeente 1.1. 14 juli 1958 aangaande vuinisdemping van het Kerkmeertje, alsmede Uw aan dacht voor het daarbij aansluitende verzoek. Strekking van dit adres om kort saamgevat de verkrijgen, dat deze demping tot behoud van natuurschoon van ons dorp en om geschied kundige redenen van belang voor onze dorpshistorie, stopgezet moge worden. Om deze redenen: Ongetwijfeld zal onze gemeente gaarne zijn eigen mooie dorps karakter dat men zelden aldus nog elders aantreft en eigen is aan de grensscheiding van Kennemerduinstreek en W.Friesch-merengebied. bewaren. Het zou daarom te betreuren zijn, wanneer het opvallend typische in ons mooie dorpslandschap, het Kerkmeertje zou verdwijnen. Mo gen wij tenminste dit nog naast "de Langemeer" nog behouden. Er is jammer genoeg al zoveel nodig of onnodig verwoest of verdwe nen, voor niet te vermijden of noodzakelijke voorzieningen voor nieuwere tijden, door het opruimen (dus niet verplaatsen) van onze oude wegenwalletjes, weleer specifiek schilderachtig voor ons dorp, door afzanding voor bedrijf van de heuvel- of duinachtige welving van de bodem, door weghakken en weggraven van bos en hout partijen enz. Het zou werkelijk een onnodig en onherstelbaar vernietigen wor den van een der laatste restjes van eigen natuurschoon, wanneer het typisch Akerslootse Kerkmeertje verdween. Al zou de vuilnisdemping tot algehele dichtlegging toe, 50 of 100 jaar of langer duren, eens komt de tijd dat het onherroepelijk ver dwenen is en door geen post "plantsoenen" of wat dan ook aan "bui tengewoon" is terug te kopen. En dan is het ook zover, dat het nage slacht verbaasd zal staan over het vroegere, onbegrijpelijke, slor dige omgaan met het oude karakteristieke schoon van ons dorp. Een patroon dat geknipt is geworden naar het patroon van alle overal voorkomende standaarddorpen, zal nimmer meer te herstellen zijn". In het polderbestuur, bestaande uit 13 leden, zaten 3 veehouders uit Akersloot. De heren Jn. Sander, M. Kerssens Plzn en Jn. Kaptein. In de vergadering werd het verzoekschrift met algemene stemmen aan genomen. Donderdag 21 augustus werd mij door de dijkgraaf medegedeeld, dat het vuilstorten met onmiddellijke ingang verboden werd. De meren in de polder zijn onmisbaar als water-reservoirs bij natte pe rioden.

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 74