1 land aan de om het meer dam door het ■bestuur werd rd verkregen grond aange- :g. Het trans- 926. De vee- serkmeer ge- dzaak zande- intie. Het ge- schaatsen en eale plek om m). Er waren ;e vuilresten. atuurschoon. oesluit moest ;oek aan pas- ;estie of hier ceningen van irift persoon- olderbestuur beide bestu- nonumenten orkomen dat est, en vroeg )aar kreeg ik - of verzoek- i. Vermeulen ng voelbaar, meer, maar Zo mooi is het Kerkmeer Akersloters klimmen niet zo snel op de barricades. Zondag 17 augustus ging ik naar Limmen en sprak met dijkgraaf de heer W. v.d. Steen. Hij verklaarde niets te weten van een verzoek van de gemeente Akersloot, om het meer te dempen met vuilnis. En verklaarde zich tegenstander van deze zaken. Op woensdag 20 au gustus zou er vergadering zijn van het polderbestuur. Het zou heel belangrijk zijn als er dan een verzoekschrift, voorzien van handte keningen aanwezig was. Zo kreeg het polderbestuur uit onverwachte hoek een motief aangereikt de storting te verbieden. De tijd was kort. Inmiddels was het bestuur van de plaatselijke V. V. V. ingelicht en verzocht de petitie mede te ondersteunen. Hierover zou den zij overleggen op maandag 18 augustus. Zelf bezocht ik verschillende adressen, met wisselend succes. De gemeente! Je had er zo vaak mee te maken. Dit weerhield veel men sen ervan om te tekenen. Zo ook de V.V.V., zij besloot het niet te onderschrijven. In de weinige tijd die nog restte, tekenden 23 perso nen de petitie, waarvan 8 visserslui. Hieronder een gedeelte van het verzoekschrift: "Ondergetekenden, inwoners van de gemeente Akersloot, vragen met verschuldigde eerbied Uw aandacht voor de volgende beden- 73

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 73