Bij de boerderij (Vierhuyse) aan de Buurtweg lag veel land aan de overzijde van het meer. Om daar te komen moest men om het meer heen. Dit werd op het laatst als een last ervaren. Een dam door het meer was de oplossing. Met goedkeuring van het polderbestuur werd inderdaad een dam aangelegd. De grond daarvoor werd verkregen door de wal langs de Buurtweg te slechten. Ook werd grond aange voerd van een weiland aan het begin van de Buurtweg. Het trans port was met kipkarren en speelde zich af omstreeks 1926. De vee houder was toen de heer Jn. Kraakman. Het meer was verdeeld en werd toen voor- en achterkerkmeer ge noemd. Van het voorste gedeelte is de bodem in hoofdzaak zande rig. Het achterste gedeelte is van een modderige substantie. Het ge heel is niet diep. In de winter kan men er al vrij snel schaatsen en uitzwerven door de polder. In de zomer was het een ideale plek om vrij van gevaar te zwemmen of te hosselen (pootje baden). Er waren echter plekken waar je beter niet kon komen vanwege vuilresten. zoals glas of roestend metaal. Het protest. De gemeenteraad was voorbij gegaan aan historie en natuurschoon. Zelf was ik er niet gelukkig mee en vond dat tegen dit besluit moest worden geageerd. Op dinsdag 5 augustus 1958 kwam het tijdens een bezoek aan pas toor A.A. van den Berg op dit onderwerp. Mijn suggestie of hier niet wat aan de doen was, werd door hem bevestigd. Proberen met een verzoekschrift, voorzien van handtekeningen van tegenstanders, het besluit tegen te gaan. Dit verzoekschrift persoon lijk overhandigen aan het gemeentebestuur en aan het polderbestuur van de Groot Limmerpolder. Zou het niet slagen bij de beide bestu ren, dan kon ook de Stichting tot behoud van Natuurmonumenten worden aangeschreven. Maar, dit als laatste, om te voorkomen dat er een conflict met de gemeente zou ontstaan. Zondag 10 augustus, de pastoor was bij mij thuis geweest, en vroeg mijn vrouw of ik later op de dag bij hem wilde komen. Daar kreeg ik een concept-verzoekschrift. Het zou dienen als bezwaar- of verzoek schrift aan beide besturen. Het werd uitgetypt door Jn. Vermeulen van de Raiffeisenbank. In het dorp was wel een stemming voelbaar, dat men het niet eens was met het dempen van het meer, maar 72 t

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 72