Een draaibaar tuinhuisje dat als "tent" gebruikt werd Ondergetekende kuurde van april tot november 1946. Dat was over dag smoorheet en 's nachts een ongedierteplaag. Ik had het geluk dat mijn moeder bang was voor onweer. Dan moest ik in huis sla pen. Heerlijk een nachtje spin vrij Buurman Freek Groot had tarwe in de tuin. Daarachter was een brede sloot (de tocht). In de vakantie kwam zijn kleinzoon uit Beverwijk logeren. Als Fred zat te vissen, sloop ik door de tuin naar hem toe en kon ongezien bij de tocht zitten. Lekker in de frisse wind. Alleen moest ik wel zorgen dat ik niet verbrandde in de zon, want dan kon dokter Gerritsen mijn "zonde" ontdekken. Op dinsdagmorgen lag ik keurig in mijn bed volgens voorschrift: 2 kussens, op je rug liggen, ellebogen tegen de matras. Je longen moesten "rusten", dus mocht je alleen je onderarmen bewegen. In het consultatiebureau hing een poster: "Laat licht en lucht uw wooning binnendringen!Dat leek mij wel wat die "lucht". Zo gauw de dokter zijn hielen gelicht had zat ik te vissen. Ik lag in een ruim zomerhuisje, door menig kurende Akersloter benijd. De echte "ten ten" waren veel kleiner. Als mijn moeder op bezoek was naar een sanatorium (de halve fa milie had t.b.c.) paste Doortje Seinen op mij. Dat was oergezellig. Meestal kwam haar vriendin Kneel Groot-Glijnis (de vrouw van Freek Groot) 's middags ook om een bakkie. Soms kreeg ik van buurvrouw Groot een schaaltje witte boontjes met roomboter, heer lijk! Gelukkig hadden we veel fruitbomen en -struiken. Je werd ge- 66

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 66