zig. Toen ging Jaap Buis weg en deed Jaap de zaak alleen. Dit ging hem heel goed af en dat was voor mij financieel een hele opluch ting. Dit liep een tijd goed maar toen kreeg Jaap verkering, dus kwamen er weer zorgen. Jaap kocht het oude postkantoor aan de Dorpsstraat en heeft het wat verbouwd en is daar een kapsalon ge start. Hij is inmiddels 24 jaar en trouwt met Leny Opgenoort. Daar zat ik dan weer met een lege kapsalon. Toen heb ik de kapsalon en winkel bij elkaar getrokken en er een grotere winkel van gemaakt. De winkel is ook op zondagochtend open. Na het kerkbezoek ko men de kerkgangers uit de Schermer en Starnmeer hun inkopen doen. Maar als mevrouw Koopman moet rennen en vliegen om op tijd aanwezig te zijn bij de doop van haar eerste kleinzoon, wordt de zondagsopening afgeschaft. Liliade Akersloot trekt in de jaren 60 en 70 veel aandacht door de lelie tentoonstelling "De Liliade". De Liliade wordt georganiseerd door leliekwekers uit Akersloot en omgeving. De lelietentoonstelling wordt gehouden in een groot tentencomplex. Naast de lelie tentoonstelling is er ook een middenstandsbeurs. Hier kunnen de middenstanders en handelaren hun waren slijten. Mevrouw Koop man besluit om op deze beurs te gaan staan. Mevrouw Koopman schrijft: de stand moet natuurlijk wel gemaakt en ingericht worden, gelukkig heeft aannemer Jo Velzeboer goede ideeën en hij timmerde een leuke stand in elkaar. Van café-eigenaar Arie Verduin worden een paar grote tafels geleend. Het aanbod bestaat uit snoep, rook waren en fotoartikelen. Later worden er speciale herinnerings artikelen gemaakt zoals bier- en wijnglazen met opdruk, of sigaren voorzien van sigarenbandjes met opdruk van de lelietentoonstelling en ansichtkaarten van Akersloot. Tijdens de lelietentoonstelling, die ongeveer een week duurt, zijn steeds 2 personen aanwezig voor de verkoop, die doorgaat tot in de avonduren. De bevoorrading van de stand wordt gedaan door de kinderen. Razendsnel worden de beno digde artikelen per fiets aangevoerd vanaf de Wilhelminaweg. De winkel is gewoon open, dankzij de familie, die daar de boel draaiende houdt. Het was niet alleen de winkel maar ook het eten en drinken, alles er omheen, het waren slopende dagen. Maar er werd wat ver diend en ik kan er altijd nog met plezier aan terug denken. Paniek is er wel tijdens een lelietentoonstelling in juni 1977, wanneer door een hevige storm het dak van de tent waait, 's Nachts worden, niet zonder gevaar, alle artikelen uit de stand gehaald en op de fiets naai de Wilhelminaweg gebracht.

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 55