MODERNE KAP SALON HEROPEND Akersloot AKERSLOOT Onder grote belang stelling werd dezer dagen de modern in gerichte kapperszaak van mevr. St. Kooo- man-Van Zutphen, gelegen aan de Wil- helminaweg 278, geopend. Overal stonden prachtiÉe bloemen in de comfortabele salon en winkel opgesteld. In enkcne maanden tijds hebben de vaklieden van Akersloot hier een oude kapsalon om getoverd in een zeer moderne zaak. Het •.verd uitgevoerd door de heer Pepping en de heer J. Velzeboer. In de kapsalon 'taan twee kapstoelen met een zeer mo dern toiletgarnituur. Voorts tref men aan de westzijde banken aan, waar de wach tende klanten kunnen plaatsnemen. Van uit de salon kan men door een raam zien 'f er klanten in de winkel komen. In de winkel heeft men eigenlijk twee afdelin gen t.w. een afdeling voor tabaksartikc- ien en een afdeling voor parfumerieën, in de parfumerie-afdeling heeft men iets nieuws geconstrueerd en wel een nieuwe methode van etaleren. Vlak achter het raam heeft men een etalageruimte met opstaand matglas. Verder treft men een groot vak met verschillende afdelingen aan. waarin alle goederen permanent ge- etaleerd kunnen blijven, waardoor men '■wens een overzicht over de voorraad heeft. MODERNE KAPPERSZAAK HEROPEND AKERSLOOT Dinsdagmiddag werd de zeer modern ingerichte kapperszaak van mevr. de wed. St. Koopman-van Zutphen gelegen aan de Wilhelminaweg 276 heropend. In enkele maanden tijds hebben vaklieden van Akersloot hier een oude kapsalon omgetoverd in een zeer mo- derne kapsalon. Het werk dat werd uitge voerd door de heer Pepping, die tevens het timmerwerk verzorgde en de heer J. Velzeboer die het metselwerk vor zijn re kening nam, is perfect uitgevoerd, even als de elektrische verlichting dat door de heer W. Sombroek tot stand werd ge bracht. In de kapsalon die zeer royaal is inge richt staan kapstoelen met een zeer mo dern toiletgarnituur, terwijl men aan de westzijde banken aantreft, waar de klan ten kunnen plaats nemen wanneer zij moeten wachten. Wij wensen Mevr. Koopman veel succes met haar nieuwe zaak. om de zaak draaiend te houden. Het scheren wordt steeds minder, door het scheerapparaat dat zijn intrede doet. Naast het knippen speelt de verkoop van tabaksartikelen een steeds belangrijker rol. Een pakje shag kost tussen de 75 en 85 cent. Miss Blanche sigaretten 95 cent en Caballero 80 cent. Van de sigaren was Willem II het meest verkochte merk. Een doos kost 1,40 een blik 2,80. Ook pruimtabak is dan nog een artikel dat regelmatig over de toonbank gaat. Het lukte met moeite om de touwtjes aan elkaar te knopen, er moet hard worden gewerkt om genoeg brood op de plank te krijgen. Mevrouw Koopman verwoordt het zo: er was toentertijd geen bijstand, of weduwen- en wezenuitkering, en zelfstandige ondernemers had den toen geen recht op kinderbijslag. In de zomer sla ik al een flinke voorraad kolen in, om in de winter de 3 kolenkachels brandend te houden. Per dag gaan er dan 5 kitten met kolen doorheen. Het lukt me om, ondanks de vele zorgen, toch vrolijk achter de toonbank te blijven staan. Kapper Kees Mulder gaat weg, hij moet in militaire dienst. Toen werd het sukkelen, er kwam iedere keer een an dere kapper, en dat is niet goed voor je zaak. Dan komt kapper Arie van der Eng, een geboren Uitgeesten maar hij woont in Amsterdam. Hij heeft vier jaar in de zaak geknipt en dat gaf een hoop rust. 51

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 51