Jan Deijlen en Aagie Steeman. Foto 1929 herinneren. Mijn moeder ging er wel naar toe op de fiets. Ze stier ven allebei toen ik een jaar of zes was. Toen we er heen gingen zag ik mijn neven en nichten maar ik mocht niet mee naar de begrafenis. De dood was een taboe. Wat dat betreft werden kinderen er buiten gehouden. Mijn vader, Jan Deijlen, trouwde op 14 mei 1929 met Agatha (Aagie) Steeman geboren in 1904 in Castricum. In 1920. voordat zij trouwden is de oude smederij gesloopt en op dezelfde plaats een nieuw huis neergezet. Dat huis staat er nu nog (Melker). Mijn vader en moeder gingen beneden wonen en boven aan de voorkant waren voorzieningen voor mijn groot vader: een slaapkamer en een woonkamer. Hij keek zo vanuit z'n kamer het plein over, dat vroeger Kerk plein heette. Het huis had no. 78. Mijn moeder deed alles voor hem. Ze hield zijn kamers schoon en waste zijn kleren. Grootvader heeft jarenlang daarboven gewoond. Beneden was ook weer de smederij want mijn vader nam het beroep van mijn grootvader over. Zijn broer Siem had geen zin in de smederij. Hij werd slachter van beroep en werkte voor zichzelf. Hij trouwde met Catharina Adrichem uit Uitgeest en kreeg vijf kinderen. Zus Christien trouwde met Willem Baltus, gemeentewerker, en ging in Uitgeest wonen. Ze kregen vijf zoons en een dochter. In dat nieuwe huis aan het Kerkplein zijn 11 kinderen geboren, ze ven dochters en vier zonen. Ik. Adrianus Cornelis, was de oudste, geboren op 28 oktober 1931. Na mij kwamen. Cis, Jos, Ria, Kees, Hans, Ans, Rob, Lidwien, Hedwig en Bernadette. In de smederij deed mijn vader mechanisch werk voor de boeren, machines repareren, smeedwerk, ook loodgieterswerk maar hoofd zakelijk elektra. Mijn vader kon van alles. Er was een smidsvuur naast de winkel en daarvoor moest extra premie voor de verzeke ring worden betaald vanwege het rietdak van de boerderij ernaast. Mijn vader was ook jaren bij de brandweer. De brandsirene stond op het gemeentehuis. 4

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 4