zochten. En hij wou zijn zaak beëindigen. Het was een vreselijk oud pand. Henk leek het wel wat. maar ik vond het maar niets. Henk en kapper Schut beklinken de overname van het pand voor een bedrag van 4000.- inclusief goodwill en inventaris. Ook wordt in de koop akte opgemaakt dat kapper Schut in Akersloot of omgeving niet opnieuw een kapperszaak of tabakszaak mag beginnen. Als we de eerste keer de zaak binnenstappen staat alles nog op zijn plaats, de scheerkwast staat nog in het water. Kapper Schut had gezegd: "Zoals ik er mee uitschei, zo laat ik de zaak achter". Maar de aannemers Pepping en Velzeboer maken er een mooie kapsalon van met ernaast een winkel in rookwaren en aanverwante artikelen. Ook de bovenverdieping wordt gemoderni seerd, zodat er goede slaapgelegenheid komt. Het plan is om voor Sinterklaas de nieuwe zaak te betrekken. Er wordt ook een nieuw interieur aangeschaft, zoals toonbank en kaptafel. Door het slechte weer in het najaar van 1957 lukt het niet om de verbouwing op tijd voor de sinterklaas- en kerstdrukte af te ronden. De opening wordt uitgesteld tot half januari en dat is een flinke tegenvaller, want er zijn al artikelen voor de feestdagen ingekocht. De grote klap De feestdagen worden nog aan de Meerweg gevierd, maar helaas toen kwam de grote klap. Mevrouw Koopman schrijft: op 2e kerst dag 's avonds, de kinderen al op bed. Gaan we samen namen en adressen opschrijven voor de uitnodigingen van de opening van de nieuwe zaak. Henk voelt zich niet zo lekker, en zegt: "Morgenoch tend ga ik eerst maar even langs dokter". Om twaalf uur zijn we naar bed gegaan en om vier uur wordt Henk wakker. Henk gaat naar beneden, om een aspirientje te halen en om wat water te drinken, want hij had een vreselijke dorst. Even later is hij weer naar boven gegaan en gaat op de rand van het bed zitten. Even een grote zucht en het leven vloeit weg uit Henk. Henk valt van het bed. dit geeft een grote klap. Kinderen wakker en daar sta je dan. wat moet je beginnen. Ik heb Henk eerst nog óp bed getild en toen de kinderen weer naar bed gestuurd. Toen heb ik de buren maar wakker geroe pen. want ik wist niet wat ik moest beginnen. Buurman en buur vrouw Verduin hebben toen de dokter en pastoor gehaald en Gerard van Vliet en zijn vrouw Gre gewaarschuwd, ze kwamen meteen. Ze hebben een hoop zaken voor me geregeld en dat was maar goed ook. Ik was geen half mens meer, het was alsof ik niets meer wist. Buurvrouw Verduin heeft ook nog Teun Dil wakker geroepen. Die heeft telefoon en zo is de familie gewaarschuwd. Vrijwel niemand 49

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 49