Stefanie wel maar pas tijdens een dansavond krijgen ze een oogje op elkaar en zo is het begonnen. Na de oorlog Na de oorlog komt langzaam het gewone leven weer op gang. Henk en Stefanie hebben trouwplannen. Na het trouwen voor de wet, wordt op 4 september voor de kerk getrouwd. Weken lang is men met de voorbereiding bezig. Om aan aardappelen en groente te komen worden distributiebonnen geruild. De bruiloft wordt ge vierd in de ouderlijke woning van Stefanie, zoals dat vroeger de gewoonte was. De woonkamer is leeggeruimd en ingericht voor de bruiloft. De stoe len en tafels zijn gehaald bij de ouders van Henk in Beverwijk. Er is zo vlak na de oorlog geen vlees te krijgen. Daarom staat op het menu gestoofde paling, afkomstig van de firma Dil. Op de dag van de bruiloft is 's morgens de paling nog snel ge haald uit Akersloot. Mevrouw Koopman schrijft over de bruiloft het volgende: het is een prachtige dag met mooi weer. Om 9.30 uur komt er een koetsje voorrijden met 2 zwarte paarden ervoor met erop een koetsier en palfrenier (begeleider). In Beverwijk worden in die dagen de bevrijdings feesten gevierd en in de straten zijn versierselen en erepoorten geplaatst. Het geheel zag er feeste lijk uit. Er was een prachtige kerkdienst met een mooi koor. Bij binnenkomst werd het Veni Creator gezongen en later nog het Panis Angelicum, dat Trouwfoto van Henk en vond Henk altijd zo mooi. De bruiloft werd zo een fantastische dag Stefanie én nacht. Want door de avondklok vertrokken de laatste gasten pas om 4 uur 's morgens. De zaak en de kinderen Na de bruiloft gaat het dagelijks leven in Akersloot beginnen. Me vrouw Koopman ervaart het zo: met veel dingen was het nog behel pen, want na de oorlog was nog lang niet alles verkrijgbaar. Het ergste vond ik dat er in Akersloot nog geen gas was, dus alles werd gekookt op een petroleumstelletje. Gelukkig kwam na enkele jaren flessengas en dat was een uitkomst. 21 Juni 1946 werd ons eerste kind geboren, Wim. Dus we hadden echt een gezin, een wieg in de kamer dat gaf een boel gezelligheid. Ik kon in het begin niet wennen 46

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 46