oon, die als rkt. Als af- R.K. jeugd- Henk als eigen baas in zijn zaak aan de Meerweg, jaren 30. De kapperszaak was gevestigd in het pand, aangegeven door een P'jl- Een eigen zaak in Akersloot Henk en Engel Zoon hebben beide wel zin in een eigen zaak. In 1935 komt er een nieuwe wetgeving. Om een eigen zaak te mogen starten, is er straks een middenstandsdiploma nodig. Er is een speciale rege ling voor bestaande middenstanders. Iedereen die op 5 mei 1935 een eigen zaak heeft, en minimaal 21 jaar is, heeft vrijstelling en hoeft het middenstandsdiploma niet te halen. Engel Zoon heeft een winkel gevonden aan de Middelweg te Uitgeest en wil daar een slagerij be ginnen. Via Engel Zoon hoort Henk dat er in Akersloot een winkeltje vrijkomt. Schoenmaker Stuifbergen aan de Meerweg stopt ermee en het pand komt te huur. De eigenaren Jan en Siem Terluin vragen 2,25 huur per week. Henk neemt de stap en gaat voor zichzelf begin nen. Van zijn oude baas Davidson neemt Henk een kapperstafel met spiegel en 2 stoelen over. Van de fa milie krijgt Henk scheerdoeken, handdoeken en een stuk zeil voor op de vloer, en zo was de kapperszaak klaar. Van zijn oom Reinier Poelman krijgt Henk een sigarenkistje met 25,- wisselgeld als startkapitaal. Op 2 mei 1935, op zijn 21e verjaardag, start Henk Koopman zijn herenkapperszaak aan de Meerweg nummer 292 (huidig nummer 11). Henk zijn eerste klant is Lou Mors. Voor de eerste klant is een doos sigaren in het voor uitzicht gesteld. Lou Mors is erg gespitst op de doos sigaren en verstopt zich achter de haag. Zodra de sleutel van de winkel deur wordt omgedraaid, springt hij op en stuift als eerste klant de kapperzaak binnen. Henk voelt zich snel thuis in het gemoedelijke Akersloot. Meteen vanaf het begin zit er loop in de zaak. Herenkapper Koopman is de 3e kapper in Akersloot. Kapper Bosman van de Julianaweg nu Cafetaria Akersloot) en kapper C. Schut aan de Wilhelminaweg 276 zijn de collega's. Op woensdag en zaterdag wordt er geschoren. 43

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 43