Henk met zijn zelfverdiende fiets voor hotel Parkzicht eiste veel aandacht op, daarom was er extra hulp voor opvang van de kinderen, in de persoon van mevr. Tuyp uit Volendam. Hotel "De Zon" is rond 1920 afgebrand en de familie komt in een gewone woning terecht. Moeder Koopman hield van reuring en vond het maar niets. Haar vader was ook kastelein geweest, in een café aan de Meerstraat. Vlakbij het café lagen de schepen die de verse groente naar Amsterdam vervoerden. Vooral schippers en tuinders zijn de vaste klanten. Moeder Koopman vond een huis zonder zaak veel te stil en dus werd Hotel "Parkzicht" gekocht, gelegen aan de Zee straat 77 te Beverwijk. Henk verdient een fiets In 1927 poseert Henk Koopman met zijn nieuwe fiets voor de foto graaf. Aanleiding was de coaster "Shonga" die, geladen met cacao bonen strandde op de kust, ter hoogte van Wijk aan Zee. Er worden jongens gevraagd om de cacaobonen op te zoeken, er wordt betaald per kilo. Henk en zijn broer Wim hebben daar wel oren naar en zoeken flink wat kilo's bij elkaar. Na afloop hadden ze lekker wat verdiend en met dat geld thuisgekomen zei vader Koopman: "Koop daar maar een nieuwe fiets voor". En zo geschiedde. In het Kappersvak Rond zijn 15C verjaardag gaat Henk van school af. Het is in die tijd niet eenvoudig om een beroep te kiezen, Henk gaat maar iets probe ren. Als jongste bediende mag hij starten bij kapper Jan Stam, aan de Peperstraat te Beverwijk. De taak van de jongste bediende is 41

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 41