Kapper en tabakszaak Koopman Wat vooraf ging Je stapt op zaterdagochtend de winkel aan het Wilhelminaplein bin nen. De gaskachel brandt en het is er lekker warm. In de winkel hangt de geur van sigarettenrook. Kinderen staan te treuzelen welk snoepie ze moeten nemen, maar mevrouw Koopman neemt de tijd. De winkel is gelukkig wat rustiger dan vroeger, ze heeft nu vol doende tijd voor een praatje. 85 Jaar oud is ze en bijna 55 jaar woont ze in Akersloot. De winkel is nog ruim vijftig uur per week open en dat houdt haar in beweging. Zo terloops heeft ze me wel eens ver teld dat ze nog nooit op vakantie is geweest. Zo vertelt ze wel eens wat meer, en ik word nieuwsgierig. Daarom heb ik mevrouw Koopman gevraagd of ik het verhaal van de winkel op papier mocht zetten, en dat vond ze goed. Toen een eerste opzet was uitgewerkt heb ik gevraagd of ze het wilde doorle zen en voorzien van commentaar. Ze gaf geen commentaar, maar begon mee te schrijven. Hieronder leest u het verhaal van de winkel en de familie, dat door ons samen op papier is gezet. Henk Koopman begint in 1935, op zijn 21'' verjaardag, een eigen kapperszaak aan de Meerweg 292. Naast het knippen en scheren worden er ook rookwaren verkocht. Na de oorlog trouwt hij met Stefanie van Zutphen en het gezin krijgt 4 kinderen. De kapperszaak wordt te klein daarom verhuist de zaak naar de huidige locatie aan het Wilhelminaplein. Mevrouw Koopman zwaait nog steeds de scep ter in de winkel waar nu niet meer wordt geknipt maar rookwaren, souvenirs en cadeauartikelen worden verkocht. Koopman, al 65 jaar een begrip in Akersloot. De familie Koopman Henk Koopman wordt op 2 mei 1914 geboren te Beverwijk als Hendricus Tharcicus Koopman. De ouders van Henk zijn eigenaar van hotel "De Zon". Hotel "De Zon" is gelegen op een prominente plaats aan de Breestraat en was een begrip in Beverwijk en omge ving. Naast hotel en restaurant was er aan de achterzijde een uit spanning voor de paarden. De familie Koopman bestond uit 9 kin deren en was streng katholiek. De meisjes zijn alle drie enkele jaren naar een kostschool geweest in Santpoort Noord, na hun 10° jaar kwamen ze weer thuis en gingen ze in Beverwijk naar school. De jongens gingen enkele jaren naar een kostschool in Edam. De zaak

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 40