Op 10 oktober 1883 hertrouwde Cornelis van der Linden met de 38- jarige Trijntje Tiebie. Trijntje was weduwe van Jan Deijlen. Uit dit huwelijk had Trijntje een zoon, de 6-jarige Arie. Het huwelijk van Cornelis en Trijntje bleef kinderloos. Na het over lijden van Trijntje in 1926 erfde Arie Deijlen de smederij. Nog in datzelfde jaar liet Arie de smederij slopen en zette er een woon/ k I winkelhuis met smederij voor in de I NOta plaats. van J L/Üry c//'*f. lil yo <W Ca n Syo 4-o Na het overlijden van zijn vrouw Johanna Duin, met wie hij in 1904 was getrouwd, gingen Arie en zijn zoon Jan op 17 oktober 1930 naar notaris Johan Wilhelm van der Heiden te Alkmaar, om de smederij op naam van zijn zoon Jan Deijlen over te schrijven, voor de som van 7.000, Jan was smid en elektricien van be roep. In de winkel werden fietsen, wit goed en kleine elektrische artikelen verkocht. Het was in die tijd gebrui kelijk dat men de gekochte artikelen niet contant betaalde, maar liet op schrijven. De rekening werd meestal eens per kwartaal opgemaakt en bij de klant thuis geïncasseerd Na 25 jaar het pand in eigendom te hebben gehad, werd, omdat de fami lie naar Australië emigreerde, de smederij verkocht. De verkoop vond plaats op 17-6-1955 voor notaris Theodorus Reinier Luijkx te De Rijp. De koper was Jacob Roemer, garagehouder en elektricien, die er 11.000,voor betaalde. In tegenstelling tot alle vorige eigenaren ging Roemer niet in het pand wonen, maar maakte gebruik van zetbazen. Eerst R Schouten en later W. Sombroek.

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 36