verteld aan en opgetekend door Riet Clazing Mijn vader en moeder zijn in dat huis in Brians Hill gebleven, tot ze niet meer konden. We woonden al lang weer in Nederland, toen bij Hetty, die inmiddels getrouwd was en in Whittlesae woonde, een klein huisje voor ze is gebouwd. Op hun grond kon makkelijk een huisje bij. Het huis in Brians Hill hebben mijn vader en moeder verkocht. Mijn vader raakte in de war. Hij wist een keer niet meer waar hij zijn auto had gelaten. De jongens hebben de sleutels afgepakt en hij is in een "home" terechtgekomen waar hij verzorgd werd. Mijn vader is 85 geworden en mijn moeder 92. Ze zijn begraven in een familiegraf in Whittlesea. Ik was te oud toen ik naar Australië emigreerde, ik ben een Hollan der gebleven. Maar m'n jongste broers zijn allemaal Australiërs. Toen ons huis aan de Hoogegeest te groot voor ons werd zijn Diana en Jan Berkhout met hun kinderen aan de voorkant komen wonen. is toch weer Itje. We heb- Nederlander Hans is met schede. Rob nd, Hedwig, 1 Bernadette ge leeftijd in ir Australië '.onden naar n". Miranda wat bij onze eisd in een Australië is aocamp hier Tij zei tegen üonnie vond de zich daar Toen we uit Australië terugkwamen was er veel nieuw gebouwd in Akersloot en helaas ook veel wat mooi was gesloopt. Alleen de oude kern van Akersloot is er nog. Ik ben in Akersloot geboren en de echte Akersloters ken ik. Als het me niet aanstaat kan ik dat tegen ze zeggen. Dat kan een buiten staander niet. Of ik m'n leven hetzelfde zou overdoen als dat mogelijk was is een moeilijke vraag. Als ik alles van te voren had geweten was ik mis schien nooit weggegaan. Maar daarentegen heb ik heel veel erva ring opgedaan en van alles meegemaakt. Ik heb in twee landen ge leefd. In Engeland voel ik me ook thuis door de taal. De slager heeft daar zaagsel op de vloer net als in Australië, de winkels ruiken hetzelfde en de mensen hebben dezelfde instelling als de Australiërs. Oud worden sta ik niet bij stil. Ik ben heel tevreden met Gon. Zon der haar hulp had ik niet zoveel kunnen presteren. Diana, Paul en André wonen in Akersloot, Evelyn in Alkmaar. We hebben 14 kleinkinderen, waarvan drie in Australië. Ik ben blij met m'n leven, de kinderen, de schoonkinderen, de klein kinderen. 't Is toch een pracht! 17

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 17