konden we een huis kopen en toen waren we na een half jaar uit Egmond weg. Ons huis in Heiloo was altijd vol, want de kinderen van de middelbare school vonden het prachtig, 't Was toen nog een nieuwtje, buitenlanders die Engels spraken. Zelfs de leraren kwa men op bezoek. Ik had een apart product meegenomen uit Australië: vloerverwarming voor badkamers. Dat werd hier niks. Ik was 40 jaar, ik moest aan het werk. Ik heb toen anderhalfjaar bij de Hoogovens gezeten. We hebben korte tijd in Heiloo aan de Rijksstraatweg gewoond. Toen zagen we dit huis hieraan de Hoogegeest (no. 15) te koop staan. Dat huis was van Jan van Diepen, koeienhandelaar in Purmerend. Hij had het jaren terug gekocht van de vader en moeder van Corrie Lee ring. Jan van Diepen wou het niet aan iedereen verkopen. Arie Schoon wou 't kopen en zei: "Ik gooi 't plat en bouw er een ander huis op". Maar daar wou Jan van Diepen niet van horen. We begon nen met verbouwen aan de achterkant. Hij bleef nog een tijdje aan de voorkant wonen terwijl we aan het werk waren. Later is Jan van Diepen naar het bejaardenhuis gegaan. We hebben daarna twee meter van de voorkant van het huis afgehaald, want het stond bijna op de weg, en gingen het hele huis bewonen. Twee schuren van Jan van Diepen staan er nog steeds. En zo kwam Gon te wonen naast haar ouderlijk huis. Ik kwam Jan Bakker van Baza zaden tegen die zei: "Wat moet jij nou op die Hoogovens. Je kan wel bij mij werken. Je kan bij ons bouwen en verbouwen". We hebben er een grote schuur gebouwd en een oud huis verbouwd. Toen het werk op was moest ik op de vrachtwagen. Dat was niks voor mij. helemaal niks. Maar ik kon bij Kees Melker aan de gang. Ik heb in die tijd in Akersloot en Limmen C.V. aangelegd in huizen van de Liak. Toen Kees Melker na een jaar of drie geen werk meer had ben ik gaan werken bij Facta. Die zaten toen nog op de Schouw. Toen ze naar Uitgeest verhuisden heb ik er ook nog een paar jaar gewerkt. Omstreeks 1980 zijn mijn vader en moeder nog een keer terug ge weest naar Nederland. M'n broer Kees, zei: "We hadden nooit moe ten gaan". Want vlak nadat het hele gezin was geëmigreerd begon het werk te komen. De huizen aan het Julianaplein werden gebouwd, daar moest geïnstalleerd worden. Dat was de eerste grote klus. Toch hebben mijn vader en moeder er nooit spijt van gehad. 15

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 15