emigranten woonden. M'n vader en moeder woonden er heel com fortabel. Mijn vader heeft in Australië een pensioen opgebouwd. TEL. 43-3839 In 1960 hebben Gon en ik een oud huis gekocht in Greensborough in de buurt waar mijn vader en moeder woonden. Dat was een mooiere streek dan in Thomastown. waar industrie was. Je kon wel in een nieuwe woonwijk gaan wonen, maar dat vonden we niks. Dat oude huis hebben we helemaal opgeknapt. Er was een veranda rondom. Gon heeft er 350 paal tjes voor geschilderd. Met Gon samen heb ik daar een tuin om heen gelegd. In dat huis is Andrew geboren in 1964 en Paul in 1966. We hadden het er naar ons zin en we kregen het goed. TEL. 43-3839 ei^ÏBroó. €lectrica (Electrical Contractors) 34 alexandra Street. Greensborough kten er ook and hadden de garage- Ze stookten de douche it het vriest slaapplaats stuk grond werkplaats, /ond je niet wilt voor in, in 1957. Intussen werkte ik niet meer met Burggraaf maar was ik met mijn broer Rob voor mezelf begon nen als "Deylen Bros" (de ge broeders Deijlen). Gon heeft in mijn werk altijd achter me gestaan. Ze nam alle telefoongesprekken aan en dat was heel wat met vijf kinderen. Ze maakte ook altijd alle kinderkleren zelf. In 1970 gingen Gon en ik op vakantie naar Nederland om te kijken hoe het daar was. We merkten dat het hier naar verhouding ook heel goed was geworden. Iedereen had het naar z'n zin. We wilden terug naar Nederland. We deden het voor de kinderen en ook voor onszelf om wat meer rust te hebben. Mijn moeder vond het verschrikkelijk dat we weer weggingen. >or Gon en en op zon en. :n tot we in je weg van voor mijn waar meer In 1971 reisden we terug. John was toen zestien jaar en de jongste vijf. Zes maanden van tevoren waren we al bezig om alles te rege len. Er werd een heleboel mee teruggenomen. De meubels hebben we allemaal aan onze broers en zusters gegeven. Wil en Niek, de schoonzuster en broer van Gon, hadden gezorgd voor een gemeubileerde flat aan de Kennedyboulevard in Egmond aan Zee. 't Was wintertijd dus die dingen waren te huur. De spullen hadden we van tevoren opgestuurd maar die kwamen hier pas na een maand want er was geen lijndienst meer. 13

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 13