Toen we bij die mensen inwoonden is onze oudste zoon John op 8 maart 1955 in het grote ziekenhuis midden in Melbourne geboren. Bevallen in een ziekenhuis is daar verplicht. Gon had nog geen rijbewijs. Ze reed met kleine John achter in de auto naar het politiebureau en vroeg om een rijbewijs. De agent zei: "Je mag toch niet rijden! Maar rijd daar maar even die heuvel op". Zo kreeg ze haar rijbewijs. Ik heb niet lang bij die elektricien gewerkt. Met een collega Dirk Burg graaf die uit Woerden kwam begon ik voor mezelf onder de naam Burco Electric (Burggraaf Electrics en Co en de Co dat was ik). De verhuiskistook weI kuubkist genoemd, als slaapplaats ingericht In 1955 vertrok het hele gezin Deijlen naar Australië. Mijn vader en moeder waren toen vijftig. Met elf kinderen was het een hele onder neming. De kinderen moesten wel mee want ze waren allemaal on der de twintig. Bernadette, de jongste, was net vier jaar. Per persoon mocht er één kuub bagage mee. Reken maar uit, voor twaalf personen werd er een grote kist op het erf gezet. Tafels, stoe len, bedden, de naaimachine, er kon heel wat in. Van die grote kist is later in Australië slaapgelegenheid gemaakt. De smederij werd verkocht aan Roemer en opa ging bij ome Siem inwonen. Ome Siem woonde aan de Sluis. Het huis waar Electro gezeten heeft naast het schoolplein aan de Julianaweg was ook ei gendom van mijn grootvader. We hadden Laury en Marjorie Bourke verteld dat onze ouders met kinderen ook naar Australië kwamen. Die mochten ook een tijdje bij hen wonen. Ze kwamen in augustus aan, John was toen drie maanden. Dus woonden we toen met zijn achttienen in een huis met maar drie slaapkamers: Laury en Marjorie Bourke met hun twee kinderen, mijn vader en moeder met tien kinderen en Gon en ik met kleine John. We wisten van tevoren wie er naar school moest en wie ging wer ken. Gon had overal voor gezorgd. Scholen voor de jongsten, lagere scholen en highschools. De lagere school was op loopafstand. De anderen moesten met de trein en de bus. In Melbourne en de voor steden rijden rode houten treinen die ze daar de "dog boxes" noe- 10

De Groene Valck - Akersloot | 2003 | | pagina 10