4 Generaties en naamgenoten Piet Schouten. Foto 1963 In mei en oktober baden we 's avonds thuis voor bedtijd de rozen- kans. We lagen allemaal op onze knieën voor een stoel en soms dommelde je in. M'n vader bad voor. Op een gegeven moment had m'n moeder door dat hij maar acht weesgegroetjes aan een tientje bad of vier in plaats van vijf tientjes. Ze zei dan: "Piet, dat gaat niet goed". Ik moest al heel vroeg mijn vader helpen. Op woensdagmiddag zo veel bedden wieden of helpen roden. En in de hooitijd helpen op het hooiland. En als je niet in de tuin of op het land hielp, moest je zorgen dat de piepers geschild waren voor daags daarna. We gingen ook al heel jong mee te melken met mijn vader. Je was altijd in de weer, je kreeg niet zomaar vrij. Op je verjaardag kwam niet iedereen. Opa en opoe kwamen meestal om een koppie. Maar op vader en moeder's verjaardag kwamen ook de broers en zusters. Als er een stel op de buurt ging trouwen wer den er burenavonden gegeven. We hadden een gezellige buurt en er werd ook wel "gebuurd" bij elkaar, bijvoorbeeld wanneer er een kleine geboren was. Mijn vader had jarenlang een kaartersrondje. Hij kaartte met Jan Teeling, Cor Schoon, Jaap Leijen en Jaap Veldt, allemaal mensen van Starting. Toen Cor Schoon er uitging, kwam Maarten Kerssens erbij. Maarten woonde in het oude huis van Dirk Schut. Over zwangerschap werd niet met kinderen gepraat. Maar ik kan me nog wel herinneren dat, toen ik al wat ouder was, mijn vader

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 9