snede en goed gevuld met water. De heer Struijf vertelt dat hij tot 20 jaar geleden het regenwater uit de regenbak nog regelmatig dronk. Het water was helder en zeer goed van smaak. De laatste jaren wordt de kwaliteit steeds minder en ook de smaak is matig. Om het boven grondse gedeelte van de bak is een nieuwe muur gemetseld. Daarom een foto van de oorspronkelijke bak tegen het oude woonhuis, waar Sjaak Struijf (zie foto 25) zijn eerste passen zette, en een foto van de bak met de nieuw gemetselde muren. A. Blokker, Breedelaan 2 (foto 27) Gave betonnen regenwaterbak, gesitueerd tegen het woonhuis aan de kant van de Breedelaan. De aansluiting van de regenwaterafvoer is duidelijk te zien. Het ondergrondse gedeelte van de bak heeft een ronde vorm en is behoorlijk diep. Fam. O. Wever, 't Stet 2a (foto 28) Voorheen stond hier het vissershuisje, bewoond door mevrouw Kwak. Tot enkele jaren geleden putte zij het water nog om koffie en thee te zetten. De gemetselde regenbak is vermoedelijk meer dan 150 jaar oud. De putrand is enige jaren geleden vernieuwd en nu gemaakt van beton. Fam. G. Mooy, 't Stet 5 (foto 29) Betonnen regenwaterbak, gebouwd in 1949. Ook deze regenbak is opgebouwd uit ronde betonnen ringen met bovengronds een vier kante opbouw. Duidelijk is het gat van de overloop te zien. Hier stroomt het water uit als de bak vol is. S. Woestenburg, Hoogegeest 7 (foto 30) Voor de komst van de waterleiding was het lekkerste en zuiverstt water om te drinken te vinden aan de Hoogegeest. De welwaterpu bij het toenmalige "oude mannenhuis" stond in het hele dorp hieron bekend. De heer Woestenburg vertelt dat het bovengrondse gedeelte van de weiwaterput was weggesloopt. Tijdens het spitten in de voor tuin stuitte hij bij toeval op de welput. Later is het bovengrondse gedeelte van de put opnieuw opgemetseld. Het onderste gedeelte van de put, dat in het grondwater staat, heeft een houten opbouw De houten opbouw wordt met duigen bij elkaar gehouden. M. Kerssens, Hoogegeest 10 (foto 31) Ronde betonnen regenwaterbak met vierkante opbouw van onge veer 80 jaar oud. Vroeger was op deze bak ook een handpomp aan

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 78