Hervormde Kerk, Dielofslaantje. (foto 21) Betonnen regenwaterbak naast de ingang van de kerk. De regenwater bak is nog steeds in gebruik. Fam. E. Mantje, Raadhuisweg (voormalige brandweerkazerne) De voormalige brandweerkazerne is gebouwd aan het eind van de 19e eeuw. Achter de kazerne lag een ondergrondse gemetselde regenwaterbak. Deze regenwaterbak mocht in principe door ieder een worden gebruikt. Tijdens verbouwingswerkzaamheden in 2002 werden enige gaten in de vloer geboord en zo werd de exacte locatie van de openbare regenbak weer bekend. De regenbak lag oorspron kelijk achter de brandweerkazerne. Tijdens een uitbreiding in de eerste helft van de twintigste eeuw werd de kazerne aan de voor- en achterzijde vergroot en werd over de regenbak heen gebouwd. De regenbak is gemaakt van metselwerk. De bodem is vlak met hierop een halfronde opbouw. De hoogte van de waterbak is ongeveer 1,6 meter. Aangezien de regenbak geheel ondergronds is, was het niet mogelijk om deze regenbak te fotograferen. P. Meijer, Waterzijde 1 (foto 22) Deze voormalige boerderij had een grondwaterput. Deze is echter niet meer in gebruik. Wel is de pomp buiten nog aanwezig en om praktische redenen gesitueerd tegen de stalmuur. Het opgepompte water liep via een goot in de stal. Hierdoor werd het vee van water voorzien. Geheel rechts op de foto is nog de plaats te zien waar de goot door de stalmuur ging. H.N. Blokker, Buurtweg 1 (foto 23) Gemetselde regenwaterbak met hardstenen putrand. De bak is al ruim 100 jaar oud, nog in oorspronkelijke staat en nog steeds in gebruik. Ondergronds is de bak rond en heeft een grote diameter. Het bovengrondse deel is vierkant en heeft een hardstenen putrand. Fam. De Haas, Buurtweg 7 (foto 24) In deze voormalige bakkerij is een regenwaterbak onder de vloer van de bakkerij. De regenwaterbak wordt al jaren niet meer gebruikt. Wel is tegen de achtergevel nog de oude handpomp aanwezig, die er al vele jaren hangt. De handpomp is op de regenwaterbak aangeslo ten maar niet meer in werking. F. Struijf, Buurtweg 9 (foto 25 en 26) Deze 100 jaar oude regenbak is nog steeds aangesloten op de regen pijp en dus nog in gebruik. De put is ongeveer 1,5 meter in door- 77

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 77