Fam. Kerssens, Julianaweg 39 (foto 14) In 1876 werd deze boerderij "De Dorpshoeve" via een openbare veiling verkocht in herberg "De Groene Valck". In de beschrijving over de boerderij staat prominent vermeld dat er goed regen- en welwater (grondwater) aanwezig was. De grondwaterput met pomp, die buiten was gesitueerd, is niet meer in gebruik. Met deze pomp werd ook een waterbak gevuld om eventueel de melkbussen koel te houden. Op deze wijze bleef in de zomer de melk langer goed. De regenwaterbak binnen is nog aanwezig en hierin staat nog steeds water. Deze ondergrondse bak is 1,4 meter diep en opgebouwd uit betonnen ringen van ongeveer 1,5 meter doorsnede. De gemetselde opbouw op de betonnen bak is niet meer aanwezig. Op deze plaats is nu een betonnen deksel. H. Kerssens, Julianaweg 41 (foto 15) Ronde regenwaterbak, gedeeltelijk boven- en ondergronds, gemaakt van betonnen ringen. De regenbak is nog steeds aangesloten op de regenwaterafvoer. F. Krom, Julianaweg 46 (foto 16) Deze regenwaterbak is gesitueerd direct achter het woonhuis. De regenwaterbak is geheel ondergronds en niet meer zichtbaar. Ver moedelijk had de bak ook een bovengronds gedeelte, maar dat is verwijderd. De regenwaterafvoer is nog steeds aangesloten op de bak en met een handpomp wordt het regenwater uit de bak gepompt. C. Krom, Julianaweg 69 (foto 17 en 18) Deze betonnen regenwaterbak heeft een diameter van ongeveer 1,8 meter en is ongeveer 1,6 meter hoog. Het bovengrondse gedeelte van de bak was weggesloopt en de gehele bak was gevuld met rom mel. Door de heer Krom is de bak weer leeggehaald en is het boven grondse gedeelte opnieuw opgemetseld. Nu is de bak weer gevuld met regenwater. Wel is er nog een oude foto genomen rond 1964. Hierop poseren Frank, Clemens en mevrouw Krom. W. v.d. Kommer, Dorpsstraat 7 (foto 19 en 20) Bij deze voormalige boerderij was een grondwaterput. Deze is niet meer aanwezig. Wel is een ronde betonnen regenwaterbak achter op het erf nog aanwezig. In de regenwaterbak staat ruim 1 meter water. De regenwaterbak heeft een verbindingspijp, maar onbekend is waar deze pijp op uitkomt. Typisch is dat de gehele regenbak ondergronds is. In de stal van de boerderij was oorspronkelijk ook een grondwater- pomp. De pomp is nog steeds aanwezig maar hangt nu buiten.

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 76