uit te putten. De regenbak is volgestort met puin. Wel is de hard stenen putrand van deze regenwaterbak in de tuin teruggevonden. Fam. Boonstra, Kerklaan 24 (foto 9) Een oude gemetselde regenwaterbak gelegen naast de woning (voor malige smederij). Ook deze bak was volgestort met puin en is door de bewoners weer leeggehaald. Ondergronds is de bak voorzien van gemetselde gewelven en dus een flink stuk groter. Fam. Ham, Boschweg 18 (foto 10) Regenwaterbak van beton uit de jaren twintig van de vorige eeuw. De regenwaterbak staat direct achter het woonhuis. Het ondergrondse gedeelte is opgebouwd uit betonnen ringen. De waterstand is onge veer 1,1 meter hoog. Het bovengrondse gedeelte is gemetseld en afgedekt met een betonnen putrand. P. Schouten, Boschweg 20 (foto 11 Enige jaren geleden is het oude woonhuis gesloopt en een nieuw woonhuis gebouwd. De betonnen regenwaterbak van ongeveer 2 meter in diameter en 1,6 meter hoog stond in de weg en is gelukkig niet gesloopt maar een flink stuk naar de achteren verplaatst. Het bovengrondse gedeelte van de regenwaterbak is opnieuw opgemetseld. De oude betonnen putrand is weer opnieuw aange bracht. De bak is ook weer aangesloten op de regenwaterafvoer. A. Kok, Julianaweg 30 (foto 12) Deze gemetselde grond waterput is door de heer Kok al jaren gele den dichtgegooid. Later heeft hij deze toch weer leeggehaald en opnieuw in gebruik gesteld. De ronde put is gemaakt van bakstenen die zonder specie op elkaar zijn gestapeld. Het bovengrondse ge deelte van de put is later met andere steen opnieuw opgemetseld. Hierop is de oude betonnen putrand opnieuw aangebracht. Het woon huis had vroeger ook een stalletje waar enkele koeien konden staan. Ook hierin was een put of waterbak. C. Sander, Julianaweg 36 (foto 13) Deze regenbak is gesitueerd tegen de achterzijde van de stolp boerderij. Het ondergronds gedeelte van deze regenbak loopt door tot in of onder de boerderij. Het gedeelte bovengronds is vierkant en heeft een betonnen putrand. Het gedeelte van de bak, dat onder gronds is, is vermoedelijk van metselwerk. Vlakbij de regenbak is ook een grondwaterput. Deze put is niet meer toegankelijk. 75

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 75