LOOD- en ZINKWERKER JAN JAK Lz. - Akersloot Eindelijk water de bewoners van Boekei een brief om duidelijk aan te geven wat ze willen. In de brief staat letterlijk: Nu bestaat echter de mogelijkheid om u voor aansluiting van Uwe woning uit te spreken en wel voor 1 juli a.s., waartoe gij u persoon lijk ter secretarie moet vervoegen op de werkdagen tusschen 9 en 12 uur. Is daaraan door u voor gemelden datum niet voldaan, dan krijgt u in de toekomst geen waterleiding, tenzij alle kosten van de toevoer leiding door u worden betaald, terwijl u, door zich voor 1 juli voor aansluiting uit te spreken, geenerlei onkosten van de hoofdbuisleiding krijgt en onder de zelfde voorwaarden kunt aangesloten worden als de bewoners van de kom der gemeente. Deze toezegging hebben wij met veel moeite van het P.W.N. weten te krijgen, zoodat wij verwachten, dat U van deze gunstige gelegen heid zult profiteeren, thans geldt voor U dus: uitstel is of afstel of een kostbare aansluiting in de toekomst. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Akereloot en Omstreken bekend, dat hij zich heeft gevestigd ais J Tevens beveelt hij zich aan voor den aanleg van Gas- en Waterleiding, Lei- en Mastiekdak- bedekking en de levering van Sanitaire Artikelen. Hopende door degelijk werk en billijken prijs Uw gunst waardig te worden. Hoogachtend, Werkplaats in de vroegere Smederij van den heer P. DE GROOT. Visitekaartje van de firma Jan Jak uit 1927. (G. Leijen) In 1925 komen het PWN en de gemeente tot overeenstemming. Na langdurige onderhandelingen mogen ook de meeste buitengebieden geheel of gedeeltelijk worden aangesloten. De tekeningen worden aangepast, de verdeelleidingen worden aangelegd en eind 1926 wordt de eerste woning aangesloten. Ook worden binnen de bebouwde kom van Akersloot brandkranen aangebracht. Voor de buitengebieden zijn geen brandkranen nodig. Hier is voldoende open wa ter aanwezig. De bewoners draaien zelf op voor het aanleggen van de loden waterleidingen en kranen m de woning. De middenstand springt hierop in en 2 Akersloter bedrijven bieden zich aan om deze klus te klaren. De smid Arie Deijlen en Lood- en Zinkwerker Jan Jak Lz. hebben in heel wat woningen de aanslui ting gerealiseerd. Toch blijft, ondanks de verplichting tot aanslui ting, het aantal aansluitingen achter bij de prognose. Het blijkt dat het "Wit Gele Kruis" zijn openbare of gemeenschappelijke pompen nog steeds in gebruik heeft. Dit is de gemeente een doorn in het oog en daarom schrijft de gemeente het "Wit Gele Kruis" aan om de pompen direct buiten gebruik te stellen.Toch een vreemde situatie. Het "Wit Gele Kruis", de grote voorstander van aansluiting, werkt nu de boel tegen. Na een pittige briefwisseling tussen gemeente en het "Wit Gele Kruis" worden de bakken met pompen toch afgeslo ten. 71

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 71