Niet alle Akersloters zijn tevreden Wel water, geen water Akersloot loopt de hoofdwaterleiding, maar geen enkele woning wordt aangesloten. Toch wordt het PWN regelmatig benaderd door Akersloters met het verzoek om hun woning toch aan te sluiten, maar tevergeefs. Het PWN heeft voor het districtskantoor in Bever wijk strikte richtlijnen opgesteld. Er mag in Akersloot geen enkele woning worden aangesloten. Ondanks alle beloften moet de ge meente zelfs lang zeuren voordat de wegen weer redelijk begaan baar zijn opgeleverd. Vooral uit het Akersloter gedeelte van de Scher mer komen veel klachten. Uiteindelijk komt het allemaal goed en ontvangt de gemeente Akersloot een vergoeding van 700,— om latere schade aan de wegen af te kopen. De waterleiding blijft de gemoederen bezig houden. Verschillende inwoners van Akersloot blijven ontevreden met het raadsbesluit. Zo schrijft het "Wit Gele Kruis" enige jaren later de gemeente aan om het besluit in heroverweging te nemen. De volksgezondheid is im mers gediend bij schoon drinkwater. Ook zijn er veehouders die graag schoon water willen voor het vee en een hygiënische verwer king van de zuivelproducten. Maar ook Akersloters krijgen een an der beeld van de waterleiding. Natuurlijk komen ze in de omlig gende dorpen bij mensen in huis, die waterleiding hebben. Daar zien ze het gemak en de voordelen van drinkwater uit de kraan. In 1925 komen er steeds meer voorstanders voor aanleg. Er wordt door een aantal burgers een officiële petitie aan het college van B&W aange boden. Op initiatief van het "Wit Gele Kruis" wordt een voorlichtings bijeenkomst georganiseerd. Naast burgemeester en wethouder is ook de directeur van het PWN, de heer Oldenborgh, aanwezig. De avond wordt door ruim 80 Akersloters bezocht en de aanwezigen raken enthousiast. De gemeente gaat hierdoor weer praten met het PWN. De gemeenteraad wil nu wel een aansluiting, maar alleen als ook een gedeelte van de buitengebieden worden aangesloten. Vooral bewoners aan de Buurtweg, Boekei, Westdijk, De Woude en Starnmeer hebben sterk aangedrongen op aansluiting. Het PWN gaat na langdurige onderhandelingen voor een aantal buitengebieden akkoord, mits minimaal 80% van de bewoners van een straat of buurt voorstander is van aansluiting. Dit leidt tot vreemde taferelen, want opeens zijn sommige voorstanders geen voorstander meer. Vooral op Boekei doet dit probleem zich voor. Daarom stuurt de gemeente

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 68