Ik kan me nog herinneren dat grootvader De Haan een poestig man netje was. Als kind zijnde heb ik er wel gelogeerd. Je ging dan met de bus naar Alkmaar en vanuit Alkmaar met de beurtdienst van Koomen naar Nibbixwoud. Je werd dan als een soort pakketje afge- de Haan. Foto 1969 werd dat makkelijker. Ik weet niet precies hoe oud ze zijn geworden maar grootvader de Haan heeft mijn grootmoeder overleefd. Hij heeft nog in een tehuis in Hoorn gezeten. Mijn moeder, Neeltje de Haan, geboren in Spanbroek op 27 april 1906 was boerenmeid bij Oud in de Schermer. Zodoende heeft mijn moeder mijn vader ontmoet. Waar weet ik niet. Zulke dingen wer den nooit verteld. Mijn vaders broer Siem trouwde met Sien, een zus van mijn moeder. Dat was dus dubbele familie. Van die familie is niets meer over. Het is twee jaar terug dat ze een tante die ge trouwd was aan een broer van mijn moeder, hebben begraven en die was de enige die nog bestond. Mijn vader en moeder trouwden in 1929. Omdat mijn grootvader toen nog op zijn eigen bedrijf werkte, werd voor mijn vader van ene Sinnege een boerderijtje gekocht op de hoek van het Tulpenlaantje. Dat zal wel met diverse leningen van particulieren gebeurd zijn. Op de Startingerweg woonden toen mijn grootvader met zijn gezin, daar naast Jan Teeling (nu John Kerssens) die een klein tuinderijtje had. Op de hoek van het Tulpenlaantje mijn ouders, daarnaast Dirk Schut met huis en bollenschuur, dan Jaap Leyen en een stukje verder de boerderij van Jaap Veldt. Jaap Leyen woonde op de plaats waar zijn schoonvader had gewoond. Daar stond een oud huisje dat afgebro ken werd voor een nieuw huis. leverd. Toen ik ouder werd, ben Piet Schouten en Neeltje 5

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 5