Twee jaar later kochten we er 10 acres bij en wat vee. Het land moest 600 Canadese dollars per acre opbrengen. Het boerenbedrijf ging goed, maar er moest hard gewerkt worden om vooruit te ko men. In 1961 kochten we er in de directe omgeving 9 acres bij. In 1964 werden wij verplicht een melktank aan te schaffen. De melkbussen waren uit de tijd geraakt. Uitbreiding in 1970 met 25 acres, het vee- In 1968 brand in ons huis. Het werd herbouwd als nieuw, door de verzeke ring. Tinie ging naar Hol land, nadat ze bericht had ontvangen dat haar vader ernstig ziek was. Bij te rugkomst zei ze tegen me: "je moet ook naar Hol land gaan. Je vader en moeder willen je zien". Ik had er niet veel zin in, maar ben toch gegaan. In 1970 ging ik voor het eerst op familiebezoek in Het woonhuis van Tinie Holland. Heimwee hebben we nooit gehad. Tinie bleef thuis van en Han Wege de kinderen, we hebben er zes: Johannes Cornelis, (John), geboren in 1954 is stukadoor. Maria Alida (Mary) geboren in 1955 is verpleegster. Cornelis Johannes (Niels) geboren in 1958 is houtbewerker. Bruce Willem (Bruce) geboren in 1960 werkt in het bedrijf. Mike geboren in 1962 is dieselmonteur. Walter geboren in 1964 werkt in het bedrijf. Het bedrijf werd zeer rendabel. Er kon worden gespaard. Alhoewel ik wel belemmerd werd in m'n werkzaamheden door dat ongeval, kon ik toch goed meedoen. Samen met Tinie en later met de jongens erbij. Ik kan nu ook meer naar Holland reizen. Tinie is er ook enkele ke ren geweest. Haar interesseert het niet zo. Ze blijft liever thuis. Al leen bij familieomstandigheden gaat ze wel. Tinie vertelde, toen ze voor de eerste keer vanuit het vliegtuig de beslag was 25 melkkoeien en jongvee. 58

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 58