ik niet voor wat hetzelfde laarnaast wat andere maat- te herstellen. niet lang. Ik verdiende er niet wennen, ik met ande- r Bakker. Hij ot. Het losse )eginnen was ger. Er werd idië kon blij- n Nederland es werden in naanden. Na Oost Java te /aar vaak om aarnaast ook Indonesië te on. erschillende i. We kregen 2gtuig vanaf met de trein aan waar we en. Er moes- heb ik 6 we- dese dollars Nu ging ik werken op een turfmolmfabriek in Richmond. In november 1953 kwam Tinie naar Canada en waren we weer bij elkaar. We trouwden op 28 december 1953 in Richmond. Met Catharina Johanna Dekker begon ik opnieuw een bestaan op te bouwen. De eerste jaren warejt het moeilijkst, vooral met de taal. Februari 1956 overkwam mij een ernstig ongeluk op de fabriek. Zwaar gewond belandde ik in het ziekenhuis. De behandelend arts zei later, dat hij bij m'n binnenkomst niets voor m'n leven gaf. Twee en veertig dagen heb ik daar gelegen en elf maanden was ik in de Ongevallenwet. Ondertussen had ik me laten omscholen tot lasser en heb als zoda nig een jaar gewerkt. Ik heb op veel plaatsen gewerkt o.a. op Vancouver Island, totdat er door inflatie geen werk meer voor me was. Ik was werkloos, voor mij zeer ongewoon. In 1958 verhuisden we naar Deroche, een klein plaatsje. We begon nen daar als veehouder. Voor Tinie ook niet vreemd als boerendoch ter. We kochten een huis met 20 acres land (2Vi acre is 1 hectare) en 18 koeien. Voor totaal 18000 Canadese dollars. 57 Op 21 september echter kwam er een geweldige sneeuwstorm, een blizzard. Een nieuw ervaring, 't werd winter. In oktober ging ik weg. De lange winter en het moeizame werken daar, dat beviel me niet. Bo vendien de winter duurde mij te lang. Ik ging naar Brits Co- lumbia en kwam terecht bij een Hollandse boer. Weer als melker van de koeien. Een goede melker kan ook nu nog goed geld verdienen. Hij of zij moet goed met het vee om kunnen gaan en alert zijn op de conditie land i an (U familie^ van Lang bleef ik daar niet. Eind maart 1953 ging ik weg, dit tot ongenoegen van de boer. Hij had al vaak "passanten" aan het werk gehad.

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 57