Meindert Stokroos Frans Zonneveld De stichting De Stichting Jaap Min streeft naar een volledige documentatie van Jaap Min zijn oeuvre; een goed beheer van de vele werken in familiebezit en ruimere bekendheid door tentoonstellingen en het uitgeven van publicaties. kunst die een breed maatschappelijk draagvlak geniet. Gezien het feit dat er in de loop van de tijd al zoveel is verdwenen leidt ertoe dat muurschilderingen uniek beginnen te worden en onze zorg ver dienen. Ook binnen de monumentenzorg heeft het lang geduurd voordat zaken uit de zogenaamde wederopbouwperiode na de Tweede We reldoorlog binnen het gezichtsveld kwamen. Dat heeft veel te ma ken met het feit dat voor bescherming door de rijksoverheid een minimum leeftijd geldt van vijftig jaar. Men had formeel de moge lijkheid niet om het te beschermen: de objecten waren nog niet oud genoeg. Anders ligt dit voor bescherming door de gemeentelijke overheid. Voor aanwijzing tot gemeentelijke monument geldt de leef tijdsgrens van 50 jaar niet. Het lijkt ons een uitstekende gedachte wanneer het nieuwe gemeen tebestuur, zodra de wettelijke termijn dat toelaat, de minister van OC&W zal verzoeken de schildering van Jaap Min de status van rijksmonument te verlenen. We zijn benieuwd! Bij de totstandkoming van dit artikel werd dankbaar gebruik ge maakt van schriftelijke- en mondelingeinformatie die ons beschik baar werd gesteld door: Marlou Min secretaris van de Stichting Jaap Min. Bodegraven Hans Nolden van het gemeentearchief Akersloot Oud-burgemeester J.H.M. de Sonnaville, Bergen Joske de Sonnaville, Akersloot Inlichtingen bij: Secretariaat Stichting Jaap Min, Kievitsheuvel 64, 2411 LM Bodegraven, telefoon 0172-645085. 51

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 51