Piet Schouten en Grietje Suiker Grootvader Piet Schouten als ambtenaar van de burgerlijke stand Grootvader had een stuk of vijf, zes koeien. De schuine kap, die nu nog aan het huis zit was de koestal. Daarachter had je nog een hooi berg. Van binnen is dat huis verbouwd, maar aan de buiten kant ziet het er nog net zo uit als vroeger. Her en der had grootvader een stukje land, in de Klein- Limmerpolder en ook in de Groot-Limmerpolder. Naast zijn werk op het bedrijf was grootvader voor zitter van de Volksbond, secretaris-penningmees- ter van het armbestuur, wethouder en loco burgemeester. Als ambtenaar van de burgerlijke stand trouwde hij mijn oudste zus Gré. In de arme tijd werkte hij als stalhouder in Alkmaar bij de firma Velzeboer, later Wennips. En in de oor logsjaren reed hij met een auto met gasgenerator melk naar de Alkmaarsche Melkinrichting aan de Oudegracht in Alkmaar. Toen die auto in beslag genomen was, haalden en brachten ze melk met een wagen met een paar ketten er voor. De een-na-jongste dochter van mijn grootouders, Alie, had slechte ogen en werd toen ze een jaar of zestien was blind. Toen grootvader ophield met wer ken gingen ze op Westerweg no.2 wonen, in dat huis had Klaas Zonderzorg gewoond. Alie ging mee naar de Westerweg. Gerrit nam het bedrijf van mijn grootvader over. Ik weet niet hoe lang precies mijn grootouders op de Westerweg hebben gewoond. Ze vertrokken later naar het Heer Derckplantsoen en Alie ging weer met hen mee. Mijn grootvader is 86 geworden en grootmoeder was 94 toen ze over leed. Ik kan me de begrafenis nog herinneren. Alie is op latere leef tijd getrouwd en mijn broer Jan woont nu op de Westerweg. Mijn grootouders van moederskant waren Gerrit de Haan en Neeltje Opdekelder. Veel weet ik niet van ze. Ze woonden eerst in Span broek en later in Nibbixwoud. Ze hadden daar een tuinderijtje en een fruitkwekerij. Ze hadden vier kinderen, Neeltje (mijn moeder), Sien, Anne en Jan. 4

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 4