Sloopplannen De opening van het nieuwe raadhuis khaken han- hervormde autobus van ruin die des- ers naar het ilex in oerde. Het ex zelf was het stukje trap naar de deelte is ver- de verplaat- ige locatie. in een heel end donker, tgevoerd. De dt gerekend zoals die in ïropbloei be ng gestreefd, r het decora- hildering eist n de hal doet thuld door dt amp en dooi onder andert elkaar warei 1 mocht bete issen de kerk lkaar toe mo gekomen vai entele" schil eringen waar vederopbouv mededeling zijn opdrach De muurschildering werd voor de verwijdering in 1995 stevig ingekrat. 'e Uitgeester 12-10-1995 Foto Honing) :v _YiT In de negentiger jaren besloot de gemeente Akersloot wederom een nieuw onderkomen te bouwen. Pas op het moment dat alle plannen voor het nieuwe gemeentehuis rond waren vroeg het raadslid mevrouw A. Smit van Goor aandacht voor het behoud van de muurschildering. Verplaatsing daar van was niet in de begroting meege nomen en de bij drage van de gemeente bleef derhalve beperkt tot 10.000 De pro vincie echter was bereid hetzelfde bedrag bij te passen daarbij ge steund door giften uit het bedrijfsleven. Om te voorkomen dat een en ander fout zou gaan werd hulp inge roepen van de Mondriaanstichting. Deze onderzocht wat de beste methode van verplaatsing en opslag was. De hele operatie zou wor den begeleid door architect Cornelis de Jong. In oktober 1995 werd de muur met de muurschildering van Jaap Min in z'n geheel uit het oude gemeentehuis verwijderd. Goed ingepakt in een laag piep schuim, spaanplaat, balken en twintig stalen pennen werd voorko men dat de muur tijdens de verwijdering en het transport bescha digd zou worden. De muur werd tijdelijk opgeslagen in de loods van de firma Akerbouw. De restauratie van de wandschildering na herplaatsing werd verricht door Jan Deckwitz uit Uitgeest. Uit zijn onderzoek bleek dat Min in 1961 met zogenaamde Keimverven, een Duitse minerale verfsoort had geschilderd. Alle betrokkenen bij de herplaatsing hebben hun werkzaamheden tegen sterk geredu ceerde prijzen verricht! Nadat het overbrengen en restaureren van de muurschildering naar wens was verlopen werd op vrijdag 25 oktober 1996 het huidige - naar nu blijkt laatste - gemeentehuis geopend. "Wie had gedacht dat de wandschildering van Jaap Min zo'n prominente plaats zou inne men in ons nieuwe gemeentehuis. Het is de blikvanger bij binnen komst en een prachtige weergave van Akersloot in vroeger dagen, gezien door de ogen van de kunstenaar" zei burgemeester Cornelisse bij die gelegenheid. Gelijk heeft hij. 49

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 49