1713 ndeld. Bo- n, na inge- iaagden tot art te beta- 1688 ver- jys, groots- wonend te nsz Hoofd, aring af bij at zij in de et het schip n. Maar dat zowel te em hebben lan (de vol- toendertijd z, oud 42 ersloot, een i Akersloot Schipper den Turk", erend sche ld. Zij mo- vels terug te Cornelisz, lisz Boet en 21 et volgende nwoner van Wildeboer gevaren te hebben op 't schip "De Korenmolen" met schipper Cornelis Klaase Kramer. Dat zij gevaren zijn van Akersloot naar Bordeau vandaar naar Arghangel en vervolgens tot in 'T Vlie tot in 't gadt genaamd "Mak em Kout". Dat hij 33.- per maand verdient. Dat hij dit maand geld afdraagt, als mindering van meerder somme, aan schipper Jacob Slicker bij wie hij in de schuld staat. Dat hij verder afstand doet van alle verdiende maandgelden die hij van schipper Kramer tegoed is.22 Op een van zijn reizen vaart Akersloter schipper Klaas Cornelis Kruyenaar op het schip "Nicolaas". De reis gaat van Amsterdam naar Riga de hoofdstad van Letland. De stuurman is Thijs Dircks, Buisschip Uit collectie Groenewegen (1788) oud 57 jaar. afkomstig van Venhuizen maar woonachtig in Zaandam. In het najaar van 1713 vaart men uit. Op 9 januari 1714 komen zij in een zware storm terecht op 6 mijl uit de Zweedse kust in de buurt van het dorp Torika. Het schip barst en loopt vol water. Het scheeps volk verlaat het schip en neemt zijn toevlucht in het dorp. Na vier dagen als de wind is gaan liggen gaat men kijken hoe gehavend het schip eruit ziet. Het blijkt vol water te zitten en ligt met de vloer van de kajuit boven de waterspiegel. Het scheepsvolk heeft toen het schip 43

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 43