1688 1689 1706 passend dat deze zaak op de Buurrechtdag wordt behandeld. Bo vendien de eiser was niet eens op zijn schip present. Op de comparitie van 23 december vonnissen schepenen, na inge wonnen advies van twee Amsterdamse advocaten, de gedaagden tot betaling. Waarna Jacob Dircksz Slicker aanneemt zijn part te beta len.19 Nog steeds is de zaak niet uitgevochten. Op 10 januari 1688 ver schijnen voor notaris C. van Heymenbergh: Jan Jacob Sluys, groots- chipper van Akersloot, oud 52 jaar en Claes Volger wonend te Beverwijk oud 30 jaar. Op het verzoek van Jan Willemsz Hoofd, mede grootschipper te Akersloot, leggen zij een verklaring af bij hun mannenwaarheid in plaats van ede. Hoe waar is dat zij in de maand juli 1685 ten tijde dat Cornelis Dircxsz Slicker met het schip "De Kelderman" in de plaats van zijn vader is vertrokken. Maar dat zij de voornoemde vader Dirck Jacobsz Slicker dagelijks, zowel te Amsterdan als Akersloot, hebben zien gaan en staan. Item hebben zien handelen en wandelen net zoals hij altijd heeft gedaan (de vol gende zin was doorgestreept) zonder dat zij deposanten toendertijd enige ziekte in hem gespeurd of vernomen hebben. Een maand later op 14 februari leggen ook Claes Jansz, oud 42 jaar, en Willem Theunisz, oud 31 jaar, beiden van Akersloot, een zelfde verklaring af bij dezelfde notaris.20 Pleegde Slicker bedrog met zijn ziekte? Op 15 augustus 1689 zijn Vroetschap en Regeerders" van Akersloot bijeen. Er is weer zorg om het lot van een dorpsgenoot. Schipper Klaas Pauwelsz is in Algiers gevangen genomen door "den Turk". Om hem te kunnen verlossen (vrij kopen), worden regerend sche pen Jan Dircks Dam en Dirck Jacobsz Slicker aangesteld. Zij mo gen "verborgen en laten verschrijven" 1050.- om Pauwels terug te kopen. Voor dit bedrag staan borg: Rem Claesz, Sijmen Cornelisz, Basteiaen Diercksz. Jan Gaevesz Butter, Maerten Cornelisz Boet en het inkomen van het dorp. Secretaris Dam ondertekent.21 Gerrit Dirksz Dam schrijft als secretaris van het dorp het volgende verslag. Dat op 8 februari 1706 Jacob Klaasz Schaap, inwoner van Akersloot, verschijnt voor de schepenen Sijmen Jansz Wildeboer en Sijmen Willemsz Scheur. Dat Schaap verklaart heeft gevaren te

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 42