Het levensverhaal van Piet Schouten 3 18 31 45 52 60 Piet Schouten, geboren 18 augustus 1933, een goede verteller en een man met gevoel voor menselijk contact. Zijn werk op de "blauwe bus was hem dan ook op het lijf geschreven. Gezusters Schouten: Nel, Trien, Pets, Marie, Gré, Alie Piet Schouten, mijn grootvader en de vader van mijn vader, is geboren in 1882. Ik ben naar hem vernoemd. Hij woonde met mijn groot moeder Grietje Suiker, geboren in 1880, in de gemeente Heiloo op de scheiding Heiloo - Alkmaar aan de Vierstaten. Grootvader was daar boerenknecht bij ene Fransen. In Heiloo kregen ze negen kinderen: Piet (mijn vader geboren 22 september 1906), Marie, Trien, Siem, Jan (met drie maan den overleden), Bets, Cor, Jan en Nel. Mijn vader moest lopend in Heiloo naar school terwijl Alkmaar veel dichterbij was. Daar waren ze strikt in. Dat was in de tijd dat de paardentram nog langs de Rijksstraatweg ging. In 1920 verhuisde de het gezin naar Akersloot, mijn vader was toen veertien jaar en al van school af. Mijn grootvader kocht een klein boerenbedrijfje aan de Startingerweg (nu Nico Krom no. 30, ge huwd met een dochter van ome Gerrit Schouten) en werd kleine zelfstandige. Hij begon hier een gemengd bedrijf: boerderij en tuinderij. Hij had land waar nu de Hoocamp is en ook een stuk aan de overkant van de Westerweg. In Akersloot werden nog vijf kinderen geboren, Marie (na 14 maan den overleden), Marie (na ruim een maand overleden), Alie, Gré en Gerrit. Als kind zijnde kan ik me nog herinneren wat voor karakter opa had. Hij was druk en luidruchtig, hij kon erg tekeer gaan, maar had een hart van goud. Mijn grootmoeder was een klein vrouwtje, lief en zacht. Maar haar ja werd nooit nee en haar nee geen ja. Ze was heel gastvrij. Wanneer grootvader tekeer ging maakte zich niet druk. Ze zei dan alleen: "Bedaar, vader, bedaar". 3

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 3