De familie Schouten Geloof Doop- trouw- en overlijdensdatums Achternamen Plaatsnamen Generatie I. In aansluiting op "Het levensverhaal van Piet Schouten" is een ge nealogie in rechte lijn van de familie Schouten uitgezocht. De familie Schouten is geen "echte" Akersloter familie. De oudste Schouten die wij hebben kunnen achterhalen, is Harmen Gerritsz, geboren omstreeks 1720 in Bergen (Diepsmeer). De familie Schouten is van oorsprong rooms-katholiek. Niet alle doop- en overlijdensdatums zijn te achterhalen. De oor zaak hiervan is, dat de RK-registratie van deze gegevens in Bergen beginnen in het jaar 1721. In Egmond beginnen ze in het jaar 1784. In de zeventiende eeuw is het gebruik van achternamen nog zeer uitzonderlijk. Men gebruikte toen het zogeheten patronymicum. De voornaam van de vader werd als een soort achternaam gebruikt. B.v. Harmen Gerritsz: Harmen is dus de zoon van Gerrit. Pas in het begin van de 19e eeuw werd het hebben van een achter naam door Napoleon verplicht gesteld. De familie Schouten gebruikte in de 18c eeuw al hun achternaam. Voor zover er geen andere plaatsnaam is vermeld, zijn de leden van de familie Schouten in Akersloot geboren, getrouwd of overleden. HARMEN GERRITSZ SCHOUTEN, geboren 1720 te Bergen (Diepsmeer), overleden te Langedijk op 15-7-1777. Harmen trouwde op 10-1-1745 te Koedijk voor Schout en schepe nen en op diezelfde datum in Bergen voor de kerk met TRIJNTJE CORNELISDR KINT van Oudkarspel. Trijntje overleed op 23-3-1764 te Langedijk. In Bergen worden de vier oudste kinderen geboren. In de boeken van Langedijk worden de laatste drie vermeld: 1Gerrit (zie generatie II) 2. Crelisje gedoopt op 4-9-1748 3Gerrit gedoopt op 22-11 -1751

De Groene Valck - Akersloot | 2002 | | pagina 18